18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Światu grozi katastrofa?

Ruscy strzelają w elektrownię atomową [WIDEO]

Wojciech Kozicki
19.09.2022  10:44
Rosjanie strzelają do elektrowni atomowej. Zełenski ostrzega świat
Rosjanie strzelają do elektrowni atomowej. Zełenski ostrzega świat Fot: LUKASZ SZCZEPANSKI/REPORTER, Twitter

Chociaż straty Rosjan i liczba zbitych rosyjskich żołnierzy rosną, wojna w Ukrainie przybiera dramatyczny obrót. Zwierzęta Putina w nocy ostrzelały Południowoukraińską Elektrownię Atomową w obwodzie mikołajowskim. Czy grozi nam skażenie i katastrofa atomowa?

Południowoukraińska Elektrownia Atomowa w obwodzie mikołajowskim ostrzelana przez Rosjan. Jak donosi Wirtualna Polska, rakiety spadły 300 metrów od budynku elektrowni. Koncern Enerhoatom, operator ukraińskich elektrowni jądrowych uspokaja i informuje, że trzy reaktory elektrowni działają w zwykłym trybie.

Rosjanie strzelają w elektrownię atomową. Zełenski komentuje

Do ostrzału elektrowni atomowej doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Prezydent Zełenski w serwisie Telegram potwierdził, że doszło do krótkotrwałego odłączenia linii energetycznej. Na szczęście w budynku elektrowni zostały uszkodzone jedynie okna. Ukraiński prezydent ostrzegł, że „Rosja zagraża całemu światu i trzeba ją zatrzymać zanim będzie za późno”.

W nocy pocisk rakietowy spadł 300 metrów od Południowoukraińskiej Elektrowni Atomowej. Doszło do krótkotrwałego odłączenia linii energetycznej. W budynkach na terenie elektrowni uszkodzone są okna. Okupanci znowu chcieli postrzelać, ale zapomnieli, czym jest elektrownia atomowa – napisał Zełenski na Telegramie.

Tymczasem deputowany do Dumy Państwowej i bliski przyjaciel Putina Andriej Gurulow w rosyjskiej telewizji grozi użyciem taktycznej broni jądrowej. Celem ataku mają być Wielka Brytania i Niemcy, które staną się „marsjańską pustynią”.

Rosjanie to idioci jak ich prezydent, a dowodów na to nie brakuje. Gdy zajęli teren jednej z ukraińskich elektrowni jądrowych, dokonywali tam utylizacji amunicji i doprowadzali do ryzykownych wybuchów. Nie zdają sobie sprawy z zagrożenia o czym świadczą chociażby doniesienia o żołnierzach kradnących materiały radioaktywne…