18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Całkiem oszalał

Rosjanie szykują zamach w Czarnobylu. Putin wydał rozkaz

11.03.2022  15:30
Putin przygotowuje prowokacje w Ukrainie
Putin przygotowuje prowokacje w Ukrainie Fot: Rex Features/East News

Ukraiński wywiad poinformował, że Rosjanie przygotowują niebezpieczną prowokację w czarnobylskiej elektrowni jądrowej. Zgodnie z rozkazem Putina okupanci zamierzają przeprowadzić tam zamach, natomiast odpowiedzialność zrzucą wtedy na Ukraińców.

Według informacji przekazanych przez ukraiński wywiad Władimir Putin chce wykorzystać okupowaną elektrownię jądrową w Czarnobylu do przeprowadzenia "aktu terrorystycznego". Szykuje się powtórka z 1986 roku?

Według posiadanej informacji Władimir Putin wydał rozkaz przygotowania aktu terrorystycznego w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W kontrolowanym przez wojska rosyjskie obiekcie planowane jest wywołanie katastrofy technogennej, odpowiedzialnością, za którą okupanci będą chcieli obarczyć Ukrainę – informuje wywiad.

Prowokację ułatwi fakt, że elektrownia od kilku dni jest odłączona od prądu. Systemy monitoringu nie działają, a przetrzymywani tam pracownicy nie mają kontaktu ze światem.

Prowokacja w Czarnobylu

Na teren obiektu nie wpuszczono ukraińskiej brygady remontowej. Łukaszenka skierował tam natomiast dywersantów podszywających się pod "białoruskich specjalistów". Osoby te będą odpowiedzialne za przygotowanie zamachu.

Okupanci zamierzają też "imitować" obecność ukraińskich żołnierzy. Na miejsce prawdopodobnie zostaną zwiezione ciała zabitych Ukraińców z innych części kraju.

W rejonie lotniska zakładów Antonowa w Hostomlu (pod Kijowem) zauważone były rosyjskie samochody-chłodnie, zbierające ciała zabitych ukraińskich żołnierzy. Istnieje prawdopodobieństwo, że (Rosjanie) będą ich przedstawiać jako zabitych dywersantów w rejonie elektrowni - dodają służby.

Podobne działania mogą być prowadzone również na terytorium innych, okupowanych obiektów.

Czytaj także