18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Porwania i ładunki wybuchowe"

Rosjanie w elektrowni atomowej. Grozi nam katastrofa?

31.05.2022  17:32
Zaporoska Elektrownia Atomowa okupowana przez Rosjan - doprowadzą do katastrofy?
Zaporoska Elektrownia Atomowa okupowana przez Rosjan - doprowadzą do katastrofy? Fot: East News/Value Stock Images - zdjęcie ilustracyjne

Zaporoska Elektrownia Atomowa na terytorium Ukrainy wciąż od 4 marca jest okupowana przez Rosjan. Zagrożenie wisi w powietrzu, bo imbecyle i niepełnosprytni wojskowi gromadzą w elektrowni ciężkie uzbrojenie, w tym ładunki wybuchowe. Grozi nam NOWY CZARNOBYL?

Szef ukraińskiego koncernu Enerhoatom Petro Kotin bije na alarm. Na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na południu Ukrainy przebywa około 500 rosyjskich żołnierzy. Co gorsza, gromadzą tam czołgi, transportery opancerzone, ciężarówki Ural i materiały wybuchowe. Kotin zaznaczył jednak, że „koncern Enerhoatom nadal kontroluje elektrownię z punktu widzenia jej eksploatacji".

Rosjanie w elektrowni atomowej. Grozi nam skażenie i katastrofa?

Enerhoatom uspokaja, że Zaporoska Elektrownia Atomowe mimo rosyjskiej okupacji pracuje nieprzerwanie w systemie elektroenergetycznym Ukrainy”, zapewniając ludności cywilnej i obiektom przemysłowym wystarczającą ilość energii. Koncern zwraca jednak uwagę, że „Rosjanie okupując tereny jądrowego kombinatu energetycznego utrudniają normalne funkcjonowanie siłowni”. Rosyjskie siły przekazały ukraińskiemu personelowi, iż elektrownia należy teraz do rosyjskiego koncernu Rosatom.

Pojawiły się doniesienia, że Rosjanie znęcają się nad pracownikami elektrowni atomowej. Odnotowano nawet przypadki porwań.

Około tygodnia temu jeden z naszych pracowników został postrzelony u siebie w domu przez okupantów i przebywa teraz w szpitalu. Lekarze walczą o jego życie – informuje Kotin. (Polsat News)

Czytaj także