18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kłopoty Putina

Rosjanie wracają do domu w słoikach. Wojskowi ujawnili nagranie

17.05.2022  19:21
Drony niszczą rosyjskie czołgi
Drony niszczą rosyjskie czołgi Fot: AP/Associated Press/East News

Ukraińscy wojskowi opublikowali w Internecie kolejne nagranie pokazujące, jak ich drony radzą sobie z czołgami putinowców. Na niespełna półtoraminutowym nagraniu widać jak na pojazd spada kilka pocisków, które doprowadzają do potężnej eksplozji. W opisie wideo dodano, że jeden z żołnierzy "zamienił się w popiół i wróci do domu w słoiku po majonezie".

Ukraińska brygada szturmowa udostępniła na Telegramie kolejne nagranie przedstawiające bombardowanie rosyjskiego czołgu T-72B3 przy wykorzystaniu drona. Pod nagraniem wojskowi dodali, że jeden z pocisków trafił w skład amunicji, wywołując potężną eksplozję.

Nasz dron niszczy rosyjski czołg T-72B3 przy pomocy domowej amunicji.  Dwa orki uciekły, a mechanik-kierowca, który był w środku, obrócił się w popiół i powróci do domu w słoiku po majonezie - napisali wojskowi pod nagraniem.

Rosjanie cały czas prowadzą ofensywę na wschodzie kraju, jednak ze względu na przestarzały sprzęt, niskie morale i kiepskie dowodzenie, na chwilę obecną postępy są znikome. Na kilku kierunkach Ukraińcy przeszli nawet do ofensywy, spychając najeźdźców pod granicę.

Kłopoty Rosjan w Ukrainie

Według ukraińskich władz za niecałe dwa miesiące możliwe będzie przeprowadzenie "szerokiej kontrofensywy przeciwko rosyjskim najeźdźcom". Jednak operacja na pełną skalę możliwe będzie dopiero po przysłaniu zapowiadanego przez Zachód uzbrojenia.

Rosjanie na wojnie w Ukrainie stracili już 27,900 żołnierzy, 1235 czołgów, 3009 wozów opancerzonych, 578 systemów artyleryjskich, 201 samolotów, 167 helikopterów oraz 436 dronów.