18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragiczna wiadomość

ROSJANIE ZBOMBARDOWALI SZKOŁĘ. 60 osób nie żyje

08.05.2022  10:13
60 osób zginęło w wyniku bomardowania szkoły w Ukrainie
60 osób zginęło w wyniku bomardowania szkoły w Ukrainie Fot: NEXTA/Twitter

Putinowcy znów wykazali się niebywałym okrucieństwem, atakując obiekt cywilny. W sobotę okupanci zbombardowali szkołę, w której ukrywało się około 90 osób. Ukraińskie władze poinformowały o śmierci 60 cywilów.

Rosjanie cały czas pokazują, że ich głównym celem nie jest zapowiadana demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy, tylko zniszczenie całego kraju oraz wymordowanie jak największej liczby mieszkańców. Kilka tygodni temu głośno było o zrównaniu z ziemią teatru, w którym ukrywało się kilkuset Ukraińców. Teraz doszło do kolejnej, przerażającej zbrodni...

Atak na szkołę w Ukrainie

Do lotniczego ataku na szkołę oraz dom kultury doszło w sobotę w miejscowości Biłohirowce. W momencie bombardowania w budynku przebywało 90 osób.

Do tej pory służby wydobyły spod gruzów dwa ciała. Szacuje się, że w wyniku ataku zginęło 60 osób, wśród ofiar są także dzieci.

To są prawdziwe okrucieństwa rosyjskiego miru - przekazał szef administracji Serhij Haidai.

Jak dodaje Haidai, dzień wcześniej okupanci zabili dwóch nastolatków w wieku 11 i 14 lat. Ich 69-letnia babcia oraz dwie siostry odniosły ciężkie obrażenia.

logo Tu się dzieje