18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsające doniesienia z Ukrainy

Rosjanie zmieniają się w bestie. MORDUJĄ CYWILÓW, GRABIĄ WIOSKI

Emilia Waszczuk
03.03.2022  09:38
Wojna w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze grabią wioski i mordują cywilów
Wojna w Ukrainie. Rosyjscy żołnierze grabią wioski i mordują cywilów Fot: Lafargue Raphael/ABACA/Abaca/East News

Z Ukrainy napływają wstrząsające wieści. Rosyjscy żołnierze mają dopuszczać się okrutnych zbrodni na ukraińskich cywilach. Dochodzi do morderstw.

Oburzające wieści z Ukrainy. Jak donosi doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak, rosyjscy żołnierze tracą nad sobą kontrolę i coraz brutalniej atakują cywilów ukraińskich. Dochodzi do grabieży, pobić a nawet mordów w miejscowościach, w których stacjonują ich oddziały. 

W ukraińskich wsiach i miasteczkach, w których stoją rosyjskie wojska, natychmiast zaczyna dochodzić do maruderstwa, kradzieży i zabójstw

- napisał Podolak na Facebooku.

Mężczyzna apeluje do organizacji międzynarodowych, w tym do OBWE, o pomoc Ukrainie w utworzeniu korytarzy humanitarnych. Cel jest jeden - ewakuacja bezbronnych  i niczemu niewinnych cywilów, a także przewożenie leków i umożliwienie przejazdu karetkom pogotowia.

Rosjanie grabią i zabijają

W sieci pojawiły się nagrania z rosyjskimi żołnierzami. W materiałach wideo widzimy, jak grabią sklepy, obrabowują banki. Z jednego z nich mieli nawet wynieść sejf.

Niestety kradzieży i rozbojów dopuszczają się nie tylko najeźdźcy. Już pojawiły się pierwsze przypadki łamania prawa przez Ukraińców. Władze państwa zapowiedziały, że pociągną do odpowiedzialności karnej każdego, kto wykorzystując sytuację wojny, dopuszcza się kradzieży i innych przestępstw.