18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

wstrząsające doniesienia

Rosyjscy żołnierze zabici przez rosyjskich żołnierzy. Za bunt

Emilia Waszczuk
20.04.2022  17:23
Kadyrowcy zabili rosyjskich żołnierzy. Za bunt
Kadyrowcy zabili rosyjskich żołnierzy. Za bunt Fot: AP/Associated Press/East News

Rosyjscy najemnicy mieli zamordować grupę rosyjskich żołnierzy. Powód? Ci odmówili walki, bo nie dostali zapłaty za pracę.

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już blisko dwa miesiące. Trudno ją przy tym nazwać prawdziwą wojną - to tak naprawdę jedna wielka zbrodnia wojenna, obfitująca we wstrząsające wydarzenia, w tym gwałty, tortury i mordy dokonywane na ludności cywilnej.

Jedną z najbrutalniejszych grup walczących po stronie Kremla mają być czeczeńscy najemnicy, tak zwani Kadyrowcy (od nazwiska ich przywódcy Ramzana Kadyrowa). To oni odpowiadają za część zbrodni wojennych popełnionych w obwodzie kijowskim. Wykorzystywani są do tłumienia buntów i zmuszania do walki tych, którzy walczyć nie chcą.

Tak się bowiem składa, że do armii wcielani są nie tylko zawodowi żołnierze, ale też poborowi, a co najgorsze - Ukraińcy, mieszkańcy okupowanych terenów. Kadyrowcy mają pilnować, by przypadkiem nie próbowali uciec i nie sabotowali oddziałów.

Kadyrowcy zabili rosyjskich żołnierzy

Rzecznik zaporoskiej administracji obwodowej Iwan Areffjew poinformował na Telegramie, że Kadyrowcy dostali nowe, ważne zadanie. Mieli stłumić bunt wśród żołnierzy rosyjskich, którzy nie chcieli iść na front, bo nie dostali zapłaty za służbę. Do protestu miało dojść w rejonie połohowskim w obwodzie zaporoskim. Grupa mundurowych głośno sprzeciwiła się dalszej walce, a jej trzej przywódcy, inicjatorzy buntu, zostali przykładnie zamordowani.

Kadyrowcy rozprawili się z trzema prowodyrami tych działań, gotowymi złożyć broń i wrócić do domu

- napisał Iwan Arefjew na Telegramie.