18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosja wkracza cała na czerwono

Zaszczepią Polaków szczepionką Putina? SPUTNIK ATAKUJE

Emilia Waszczuk
09.02.2021  14:16
Rosyjska szczepionka trafi do Polski?
Rosyjska szczepionka trafi do Polski? Fot: MIKHAIL KLIMENTYEV/AFP/East News

Rosyjska szczepionka przeciw COVID-19 trafi do Polski, a Władimir Putin uratuje Europę? Sputnik V z szansą na rynek UE.

Nowe, zaskakujące informacje o szczepionkach przeciw COVID-19. Rano dowiedzieliśmy się, że kolejne dostawy już zatwierdzonych preparatów będą zmniejszone i opóźnione. Teraz okazuje się, że Unia Europejska może szukać ratunku na wschodzie...

Europejczyków, w tym także Polaków, szczepić chce sam Władimir Putin. Oczywiście nie zamierza wbijać ludziom igieł w przedramiona. Wysłał do UE Sputnika!

Rosyjska szczepionka w Polsce?

Do Unii Europejskiej wpłynął wniosek Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) o przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19. Chodzi o preparat Sputnik V, którym już od dłuższego czasu szczepią się Rosjanie i który Rosja sprzedaje do kolejnych państw na świecie.

Już wiadomo że sam wniosek UE przyjęła, jakie będą jednak losy szczepionki, to trudno ustalić. Preparatem zajmie się teraz Europejska Agencja Leków, która oceni, czy Sputnik jest bezpieczny i skuteczny. Jeśli szczepionka zostanie oceniona pozytywnie, Unia będzie mogła ją przyjąć, lub z jakiegoś powodu odrzucić.

RDIF złożył wniosek do Europejskiej Agencji Leków (EMA) o wzięcie udziału w konsultacjach naukowych dotyczących szczepionki Sputnik V 22 października 2020 roku. Przedstawiciele Fundacji, twórcy szczepionki Sputnik V oraz przedstawiciele EMA odbyli taką konsultację naukową w dniu 19 stycznia 2021 roku"

- przekazał Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich (za wp.pl).

Szczepionki przeciw COVID-19 w UE

Jak dotąd Komisja Europejska podpisała umowy na szczepionkę przeciw COVID-19 z sześcioma firmami, ale nie z Rosją. Tymczasem jak donosi pismo medyczne "The Lancet", skuteczność Sputnika V ocenia się na 91,6 proc.!

Szczepionka Sputnik V produkowana jest już w Rosji, Korei Południowej i Indiach, wkrótce powstawać ma także w Chinach i Brazylii.

logo Tu się dzieje