18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co mu jest?

Prezydent ZSRR w szpitalu! Media: Nagłe pogorszenie stanu

02.07.2022  11:08
Były prezydent ZSRR w szpitalu
Były prezydent ZSRR w szpitalu Fot: AP/East News

Ważny przywódca rosyjski, jedyny prezydent Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Gorbaczow trafił do szpitala. Pojawiły się plotki o nagłym pogorszeniu stanu zdrowia.

Były przywódca Związku Radzieckiego i jedyny prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow trafił do szpitala. 91-letni były polityk ma poważne problemy z nerkami i cukrzycą.

Jak podaje agencja informacyjna Unian, mężczyzna jest poddawany dializie.

Gorbaczow w szpitalu

Unian zamieściła także w sieci zdjęcie byłego polityka ze szpitala. Na podobny krok zdecydował się rosyjski naukowiec Nikołaj Podosokorski. Mężczyzna pokazał fotografię z Gorbaczowem podpiętym do kroplówki, w szpitalnej piżamie, leżącego w łóżku. U jego boku stał ekonomista rosyjski Rusłan Grinberg. To on ujawnić miał mediom, na co choruje były prezydent.

W rosyjskiej prasie i mediach społecznościowych zaczęły krążyć plotki o poważnym pogorszeniu stanu zdrowia Michaiła Gorbaczowa. Zaprzeczył im stanowczo Władimir Polakow, przedstawiciel Fundacji Gorbaczowa.

Nigdy nie komentujemy stanu zdrowia Michaiła Siergiejewicza. W tym przypadku mogę jednak powiedzieć, że to, co pojawia się w tych kanałach nie jest zgodne z prawdą

- oznajmił Polakow.

Michaił Gorbaczow trafił do szpitala
Michaił Gorbaczow trafił do szpitala Fot: Nikołaj Podosokorski/Facebook