18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co oni planują?

Rosyjskie samoloty przy granicy z Polską. Niepokojące informacje

05.02.2022  12:01
Rosyjskie samoloty szturmowe w pobliżu Polski
Rosyjskie samoloty szturmowe w pobliżu Polski Fot: Evgeniyqw/Shutterstock

Samoloty szturmowe Su-255M pojawiły się w pobliżu polskiej granicy. Rosyjski resort obrony informuje, że przerzut maszyn na Białoruś związany jest z manewrami wojskowymi. "Sprawdzian gotowości" rusza już 10 lutego.

Załogi samolotów szturmowych dotarły do obwodu brzeskiego (Białoruś), znajdującego się przy granicy z Polską. Rosyjskie wojska budują obozy wojskowe i przygotowują się do manewrów, które oficjalnie rozpoczną się 10 lutego.

Rosyjscy wojskowi rozbili obóz polowy na poligonie w Brzeskim. Żołnierze przećwiczą obronę i walkę z nielegalnymi formacjami zbrojnymi - przekazało rosyjskie ministerstwo obrony.

Białoruski resort obrony poinformował, że na poligonie Brzeskim prowadzone są już pierwsze ćwiczenia z udziałem "desantu wojsk zmechanizowanych, załóg czołgowych, bojowych wozów piechoty, oddziałów artyleryjskich przeciwpancernych".

"Zajęcia kontrolne" przy polskiej granicy

Białoruś informuje też o ćwiczeniach na poligonie Obóz-Lesnowski, gdzie "zorganizowano i zamaskowano miejsca stacjonowania żołnierzy oraz przeprowadzono kamuflaż sprzętu".

Podobne działania będą prowadzone na poligonach - Gożskim, Domanowskim oraz Osipowickim. Główna faza ćwiczeń będzie zbiegała się z podawanym przez służby wywiadowcze terminem ataku Rosji na Ukrainę.

Czytaj także