18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedna

Rozdzierająca samotność Elżbiety II. Odizolują ją na pogrzebie

16.04.2021  14:05
Pogrzeb księcia Filipa złamie królowej serce?
Pogrzeb księcia Filipa złamie królowej serce? Fot: Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Nadchodzi najtrudniejsza chwila w życiu królowej Elżbiety II. W sobotę 17 kwietnia monarchini pożegna swego ukochanego męża. To, jak zaplanowano pogrzeb księcia Filipa, może złamać jej serce.

Pogrzeb księcia Filipa może okazać się traumatycznym przeżyciem dla jego małżonki. Królowa Elżbieta II za kilka dni skończy 95 lat, wcześniej jednak pożegna ukochanego partnera, z którym u boku kroczyła przez większość swego długiego życia i przez cały okres panowania.

Wiadomo, że ostatnie pożegnanie wyglądać ma mało królewsko. Już to może ukazać się trudne dla monarchini, która przyzwyczajona jest do tego, że gdy odchodzi członek jej rodziny, wyprawia mu się wystawny, wielki pogrzeb z państwowymi honorami. Tu tego zabraknie.

Pogrzeb księcia Filipa. Odizolują królową

Na pogrzebie księcia Filipa pojawi się tylko 30 osób - sami najbliżsi członkowie rodziny. Książę nie chciał bowiem wielkiej pompy i państwowej uroczystości. Przez lata walczył z zastygłą monarchią i jej dziwacznymi zwyczajami - w końcu mu się udało. Po śmierci pożegnają go jedynie najbliżsi, kameralnie.

Co jednak najsmutniejsze, w czasie pogrzebu owdowiała Elżbieta II zostanie wystawiona na dojmującą samotność. Już w orszaku pogrzebowym zajmie miejsce na samym końcu. Zaraz za trumną iść będą jej dzieci, później wnuki. Ona jechać będzie bentleyem, sama, na szarym końcu procesji.

Również w kaplicy św. Jerzego, gdzie odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe, królowa ma zostać oddzielona od rodziny. Zajmie miejsce tuż obok trumny męża, w odosobnieniu. Ten widok będzie dla fanów rodziny królewskiej rozdzierający!

Czytaj także
Przeczytaj więcej