18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

horror w szpitalu

Pacjentka spłonęła w czasie operacji. Lekarz ją podpalił

31.12.2019  07:57
Pacjentka spłonęła w czasie operacji. Lekarz ją podpalił
Pacjentka spłonęła w czasie operacji. Lekarz ją podpalił Fot: Shutterstock

Przerażająca historia z Rumunii. W szpitalu Floreasca w Bukareszcie doszło do tragicznej śmierci pacjentki. Lekarze próbowali zdarzenie ukryć.

66-letnia kobieta miała przejść operację w związku z rakiem trzustki. 22 grudnia trafiła na stół operacyjny. Zmarła tydzień później, w wyniku poniesionych w szpitalu obrażeń - podaje The Guardian.

Podpalili ją

Lekarze w czasie operacji chcieli użyć skalpela elektrycznego. Wcześniej do dezynfekcji użyli środka na bazie alkoholu. Gdy uruchomili sprzęt, na stole operacyjnym doszło do zapłonu.

Kobieta miała palić się jak pochodnia przez dłuższą chwilę. Pożar ugasił asystujący przy operacji lekarz, pospiesznie przyniesionym i wylanym na pacjentkę wiadrem wody.

W czasie operacji kobieta doznała oparzeń 40 procent ciała. Rany były zbyt poważne - kilka dni później zmarła.

Próbowali to ukryć

Po śmierci 66-latki jej rodzina dowiedziała się jedynie, że w czasie operacji doszło do wypadku. O pożarze usłyszeli dopiero z mediów! Również przełożeni lekarzy nie wiedzieli o zajściu.

Dyrekcja placówki próbowała ukryć zdarzenie nawet przed Ministerstwem Zdrowia. Gdy w szpitalu przeprowadzano kontrolę, usiłowali zataić nazwisko lekarza wykonującego operację.

Przeczytaj więcej
Komentarze