18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Przymusowa reedukacja"

Niemcy otwierają obozy. Lockdown totalny!

Wojciech Kozicki
22.01.2021  11:03
Obozy w Niemczech. Kwarantanna razem z uchodźcami i przymusowa reedukacja
Obozy w Niemczech. Kwarantanna razem z uchodźcami i przymusowa reedukacja Fot: JOHN MACDOUGALL/AFP/East News

Koronawirus w Niemczech wygrywa, a liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie. Niemiecki rząd znalazł jednak sposób, by poradzić sobie z osobami łamiącymi obostrzenia i restrykcje. Wkrótce ruszają niemieckie obozy, w których odbywać się mają „obowiązkowe szkolenia”.

Niemcy przegrywają z koronawirusem SARS-CoV-2, a obostrzenia i lockdown to wciąż za mało. Jak poradzić sobie z osobami, które lekceważą restrykcje i nie chcą izolować się na kwarantannie? Jak ujawnia Polsat News, „osoby łamiące  kwarantannę trafią do obozów i ośrodków zatrzymań”, gdzie poza karą grzywny poddani będą obowiązkowej reedukacji. Warto przypomnieć, że początkowo reedukacja miała odbywać się w szpitalach psychiatrycznych, ale ten projekt upadł.

Niemcy otwierają obozy. Ostra walka z koronawirusem

Za nowe obozy mają służyć ośrodki zatrzymań i obozy dla uchodźców. Potwierdzono, że w środku dla uchodźców we Wschodniej Saksonii zostanie odgrodzą część dla korona-buntowników. Brandenburgia również wprowadzi podobne rozwiązanie, ale za obozy służyć mają szpitalne sale pilnowane przez policję.

Niemcy mierzą się z coraz większym przyrostem zgonów z powodu COVID-19. Jedno z lokalnych krematoriów zostało zalane dwa razy wyższą liczbą ciał do spopielenia niż miesiąc wcześniej - Interia opisuje dramatyczną sytuację w Niemczech.

Die Welt przypomina, że rozwiązania prawne umożliwiające zamykanie w obozach jest możliwe po zmianach prawnych w marcu 2020 roku. Ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym nadal obowiązuje i daje niemieckiemu rządowi spore pole do popisu w kwestii odbierania obywatelom wolności. Warto wspomnieć, że równoczesnie unia Europejska zapowiadziała zaostrzenie restrykcji i wprowadzanie ciemnoczerwonych stref zakażeń.

Mieszkańcy Niemiec, którzy nie poddadzą się samoizolacji po kontakcie z koronawirusem, mogą zostać umieszczeni w ośrodkach zatrzymań. Osoby, które po otrzymaniu grzywny i ostrzeżenia, nadal nie zastosują się do poleceń władz, stracą wolność – informuje Polsat News.

Czytaj także