18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Silna ręka władzy

Rygory sanitarne zostaną ZAOSTRZONE. Konkretna decyzja

25.07.2020  20:26
Rygory sanitarne zostaną ZAOSTRZONE. Konkretna decyzja
Rygory sanitarne zostaną ZAOSTRZONE. Konkretna decyzja Fot: goffkein.pro/Shutterstock

Czechy mierzą się ze wzrostem zachorowań na koronawirusa. W przeciwieństwie do polskiego, tamtejszy rząd od razu reaguje zaostrzeniem rygorów sanitarnych.

Czechy nie zapomniały o pandemii koronawirusa. Chociaż trwa piękne lato i ludzie cieszą się zasłużonym odpoczynkiem na urlopach, to COVID-19 dalej jest dla nas wszystkich koszmarnie niebezpieczny.

Czechy wzmagają RYGORY SANITARNE

Prawie każdy europejski kraj notuje teraz wzrost zachorowań. Polska nie jest pod tym względem wyjątkiem, a jednak tylko u nas władze zdają się nie reagować na takie pogorszenie sytuacji.

Tymczasem Czechy zareagowały na wzrost liczby zachorowań zaostrzeniem rygorów sanitarnych. W Republice Czeskiej od dnia dzisiejszego trzeba, podczas imprez zamkniętych, nosić maseczki. Przepis ten obowiązuje już od piątku w kraju morawsko-śląskim, graniczącym z województwami opolskim i śląskim. 

Tymczasem w Polsce stadiony mogą być wypełnione w 50 procentach. Czeskie media zaś przypuszczają, że od poniedziałku w całym kraju wróci obowiązek zakrywania nosa i ust w komunikacji oraz zamkniętych pomieszczeniach. 

Myślicie, że u nas w końcu też pojawiają się konkretne reakcje?