18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masakra na boisku

SĘDZIA ŚMIERTELNIE POBITY NA MECZU! Zaatakował go piłkarz

14.06.2022  15:20
Sędzia pobity w czasie meczu piłki nożnej. Mężczyzna nie żyje
Sędzia pobity w czasie meczu piłki nożnej. Mężczyzna nie żyje Fot: Volodymyr Maksymchuk/Shutterstock

Wstrząsające doniesienia z Salwadoru, gdzie w czasie meczu piłki nożnej doszło do brutalnego pobicia, którego skutkiem była śmierć 63-letniego mężczyzny. Nie żyje sędzia piłkarski. Zaatakowali go piłkarze i kibice!

Do tragicznych wydarzeń doszło na stadionie Toluca w San Salvador, stolicy Salwadoru. 63-letni sędzia, członek Krajowego Związku Sedziów Piłkarskich Salwadoru Jose Arnoldo Amaya został zaatakowany i brutalnie pobity w czasie meczu. Mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie zmarł po kilku minutach w wyniku poniesionych obrażeń.

Sędzia pobity w czasie meczu

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co zaszło na boisku. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że Jose Arnoldo Amaya został zaatakowany przez piłkarzy i kibiców. Świadkowie twierdzą, że został napadnięty chwilę po tym, gdy pokazał jednemu z zawodników żółtą kartkę. Urażony karą piłkarz miał zwyzywać sędziego po czym się na niego rzucić.

63-letni Jose Arnoldo Amaya był sędzią piłkarskim od 20 lat. Pracował głównie przy meczach lokalnych, szkolnych i amatorskich. Atak na mężczyznę skomentowała w poniedziałek Salwadorska Federacja piłki Nożnej. W komunikacie organizacji czytamy, że "potępia i odrzuca agresję fizyczną pseudokibiców i piłkarzy".