18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czuć to w powietrzu

STAN WYJĄTKOWY i przerażenie. Nadciąga KATASTROFA KLIMATYCZNA

25.07.2022  14:42
Katastrofa klimatyczna już się na nas czai
Katastrofa klimatyczna już się na nas czai Fot: solarseven/Shutterstock

Wirtualna Polska donosi o niezbyt optymistycznych wieściach z Białego Domu w USA. Katastrofa klimatyczna jest najwyraźniej bliżej niż myślimy. Jesteście zszokowani?

Wirtualna Polska zajęła się tematem, który każdemu myślącemu człowiekowi spędza sen z powiek. Od dłuższego czasu nasz świat nie wygląda optymistycznie, a pogoda zmienia się na naszych oczach. Teraz w sprawie klimatu wypowiada się oficjalnie Biały Dom.

Czyżby katastrofa klimatyczna znajdowała się tuż za rogiem? Jak donosi Wirtualna Polska - dodatkowe uprawnienia w forsowaniu energii odnawialnej, teraz zablokowanej przez Kongres - to cel chce osiągnąć prezydent USA, planując wprowadzenie stanu wyjątkowego. Chodzi o najwyższy alert dla klimatu. O prezydenckim projekcie poinformował amerykański wysłannik ds. klimatu, John Kerry.

Katastrofa klimatyczna już się na nas czai

Wszyscy czujemy, że świat się zmienia. Zmiany klimatu to zjawisko, którego nie można dłużej lekceważyć - istnieje ono bez wątpienia! Świat ocieplił się już o około 1,1°C od początku ery przemysłowej, a temperatury będą nadal rosły. Cięcia emisji są już teraz jedynym sposobem, by przerwać niekorzystne zjawiska.

Prezydent Biden jest gotów użyć każdego dostępnego mu narzędzia, aby walczyć ze zmianami klimatu

- zapewnił urzędnik. 

Aktualne upały są problemem całego świata. Wszyscy walczą z temperaturami, które niemalże uniemożliwiają spokojną egzystencję, a Stany Zjednoczone są na to idealnym przykładem.

Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił przed kilkoma dniami, że przeznaczy sumę 2,3 miliarda dolarów na budowę infrastruktury, która będzie w stanie wspomóc walkę ludzi z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i żywiołami, powodującymi klęski. Tymczasem w Polsce nie mamy cukru... Różnie toczą się ludzkie losy!

Czytaj także