18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masakra

STRZAŁY POD KOŚCIOŁEM I NA CMENTARZU! Nie żyje kilka osób

Emilia Waszczuk
03.06.2022  08:40
STRZAŁY POD KOŚCIOŁEM I NA CMENTARZU! Są ofiary
STRZAŁY POD KOŚCIOŁEM I NA CMENTARZU! Są ofiary Fot: cynoclub/Shutterstock

Kolejni zabici i ranni - rośnie bilans ofiar strzelanin w USA. W czwartek doszło do dwóch kolejnych ataków - pod kościołem i na cmentarzu. Obu dokonano w czasie kościelnych obrządków.

Kolejny dzień przynosi nam wstrząsające informacje o strzelaninach w USA, w wyniku których giną niewinni cywile. Dopiero co donosiliśmy o masakrze w jednym ze szpitali w Oklahomie, wcześniej masowego mordu dokonano w szkole w Teksasie. Dziś dowiadujemy się o użyciu broni na terenach okołokościelnych.

W czwartek w niewielkiej miejscowości Racine w stanie Wisconsin doszło do strzelaniny na cmentarzu Graceland Cemetery. Odbywał się tam akurat pogrzeb, gdy nieznany sprawca (lub sprawcy) otworzył ogień do żałobników!

Strzelanina na cmentarzu

Już wiadomo, że w strzelaninie na cmentarzu zginęły dwie osoby. Potwierdzono także, że jedna osoba ranna została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Milwaukee. Inny poszkodowany, nieletni, został opatrzony w miejscowym szpitalu i wypuszczony do domu.

Ile osób zostało rannych, tego dokładnie nie wiadomo. Służby nie zdradzają szczegółów zdarzenia. Jedynie okoliczny szpital potwierdził, że zajmuje się osobami poszkodowanymi w zdarzeniu, nie podając jednak ich liczby.

Nie wiadomo niestety, kto był sprawcą zamachu i co kierowało jego działaniem.

Strzelanina pod kościołem

Tego samego dnia, zaledwie kilka godzin później, doszło do kolejnej strzelaniny. Uzbrojony zamachowca otworzył ogień na parkingu pod kościołem Cornerstone Chutch w Ames, w stanie Iowa. Napastnik zabił dwie kobiety, po czym popełnił samobójstwo. W czasie masakry, w kościele tuż obok odbywało się nabożeństwo. Policja przybyła na miejsce, gdy było już po wszystkim. Wstępnie nie znajdują powiązań między mordercą i ofiarami.

Wygląda na to, że był to izolowany incydent, w którym brał udział jeden strzelec

- mówi zastępca szeryfa hrabstwa Story Nicholas Lennie.

W czwartek prezydent USA Joe Biden wygłosił przemówienie, w którym mówił o konieczności ograniczenia dostępu do broni. - Konieczne są racjonalne, zdroworozsądkowe regulacje - ogłosił polityk. Wymienił przy tym kilka pomysłów na zmiany w prawie, między innymi zakaz posiadania wielonabojowych magazynków czy podwyższenie wieku, w jakim można zdobyć broń.