18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

SZCZEPIONKA NA COVID-19 NIE DZIAŁA! Wielka panika

18.06.2021  16:25
szczepionki nie działają. Ludzie zakażają się koronawirusem
szczepionki nie działają. Ludzie zakażają się koronawirusem Fot: New Africa/Shutterstock

Kolejny kraj zmaga się z wielkim dramatem – już byli w ogródku, już się żegnali z pandemią, szczęśliwi, z wysokiego procenta zaszczepionych obywateli, a tu klops. Liczba zakażeń znów gwałtownie wzrosła, kolejna fala pandemii powoli staje się faktem.

Gigantyczny problem odnotowano właśnie w niewielkim królestwie w Zatoce Perskiej – Bahrajnie. Władze tego malutkiego, acz zamożnego państwa, zakupiły szczepionki od Chińczyków. Tylko preparatem spółki Sinopharm zaszczepili ponad 60 procent społeczeństwa!

I choć w Bahrajnie doszło do masowych szczepień, już pod koniec maja odnotowano tam gwałtowny skok liczby zakażeń. Winę ponosić ma chińska szczepionka, która choć skuteczna, to tylko częściowo. Producenci zapewniają, że ich preparat chroni zaszczepionych w 70 proc., jednak – jak to Chiny mają w zwyczaju – nie udostępniają całej dokumentacji. Według testów przeprowadzonych w Ameryce Łacińskiej, skuteczność szczepionki Sinopharm wynosi zaledwie 50 procent, w dodatku ochrona jest krótkotrwała!

Szczepionka nie działa. Ludzie chorują

Teraz w państwach, gdzie losy obywateli spoczęły na Chińczykach, trwa paniczne szukanie rozwiązań. W Bahrajnie zdecydowano, by wszystkie osoby z grup ryzyka zgłosiły się po trzecią dawkę szczepionki, tyle tylko, że zupełnie innej firmy. Tym razem ludzie szczepieni mają być preparatem doskonale znanym na polskim rynku – szczepionką Pfizer - BioNTech.

A jeśli jesteśmy już przy Polsce… wprawdzie nad Wisłą używać chińskich szczepionek nie można, ale już u naszych wschodnich sąsiadów jak najbardziej. Preparat Sinovac firmy Sinopharm stosowany jest na masową skalę na Ukrainie. Czy już za chwilę wybuchnie tam kolejna fala, która nie oszczędzi nawet zaszczepionych? I czy będzie mieć wpływ na Polskę, gdzie stale migruja masy Ukraińców?

Czytaj także
Przeczytaj więcej