18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie chcą umierać

Sabotaż w armii Putina. Odmawiają wykonywania "głupich" rozkazów"

06.05.2022  14:46
Rosjanie nie chcą walczyć w Ukrainie
Rosjanie nie chcą walczyć w Ukrainie Fot: AA/ABACA/Abaca/East News

Ukraińskie służby donoszą, że Rosjanie niszczą swoje czołgi, by nie wykonywać "głupich" rozkazów dowództwa. Wielu wojskowych zdaje sobie sprawę z tego, że po wysłaniu na front może już nigdy z niego nie powrócić. SBU opublikowała w Internecie nagrania z rozmów rosyjskich okupantów.

Morale rosyjskich żołnierzy są na bardzo niskim poziomie, o czym świadczą kolejne przypadki porzucania lub niszczenia własnego sprzętu. Nie brakuje oczywiście okupantów, którzy ślepo wykonują rozkazy Putina, czerpiąc przyjemność z ostrzeliwania i mordowania cywilów. Wielu jednak nie zamierza ryzykować życia i robi co może by uniknąć walki z ukraińskimi obrońcami.

Rosjanie nie chcą walczyć

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagranie rozmowy dwóch rosyjskich wojskowych. Jeden z mężczyzn chwali się koledze sposobem na to, by uniknąć walki z Ukraińcami. Jak zaznacza, wystarczy wsypać piasek do układu paliwowego, unieruchamiając tym samym czołg.

Nie wykonuję głupich rozkazów, po prostu odmawiam. Jeśli zaś każą mi iść pieszo, wysyłam dowódcę - mówił jeden z rozmówców.

SBU pod nagraniem dodało, że "z zadowoleniem przyjmuje tę praktykę, ale można ją nawet usprawnić" poprzez poddanie się, co pomoże w zakończeniu wojny w Ukrainie. Obecnie inwazja armii Putina skupia się w rejonie Donbasu. Najcięższe walki toczą się natomiast na terenie zakładu Azowstal w Mariupolu.