18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Groza z powietrza

Samolot awaryjnie zrzucił paliwo. Ucierpiały dzieci

15.01.2020  14:40
Samolot awaryjnie zrzucił paliwo. Ucierpiały dzieci
Samolot awaryjnie zrzucił paliwo. Ucierpiały dzieci Fot: FR171313/Associated Press/East News

Samolot musiał awaryjnie zrzucić paliwo. Niestety, w wyniku tej czynności ucierpiały niespodziewające się niebezpieczeństwa dzieci, które akurat spędzały czas na placu zabaw.

Samolot pasażerski musiał zrzucić paliwo, kiedy znajdował się nad amerykańskim miastem Cudahy w hrabstwie Los Angeles. Boeing 777 dokonał zrzutu tak niefortunnie, że paliwo wylądowało akurat na placu zabaw przy szkole podstawowej.

Na szczęście, nie doszło do tragedii. Miejscowa straż pożarna podaje jednak, że lekko ucierpiało 17 dzieci i 9 osób dorosłych. Wszyscy zostali natychmiast objęci opieką medyczną. 

Samolot dokonał zrzutu paliwa. Ucierpiały dzieci

Akcję ratowniczą przeprowadziło 70 strażaków. Uznali oni jednak, że ewakuacja okolicznych budynków nie jest konieczna - dlatego ostatecznie jej nie podjęto.

Daily Mail podaje, że Boeing 777 należy do Delta Air Lines. Samolot leciał do Szanghaju, ale już na starcie swojej podróży musiał zawrócić na lotnisko właśnie z powodu awarii silnika. Doszło do awaryjnego lądowania. 

Wkrótce po starcie lot 89 z Los Angeles do Szanghaju samolot miał problem z silnikiem, co wymagało powrotu do LA. Maszyna wylądowała bezpiecznie po awaryjnym zrzuceniu paliwa, aby zmniejszyć ciężar podczas lądowania

- oświadczył rzecznik linii Delta Air Lines.

To cud, że nikomu nic się nie stało. 

Przeczytaj więcej
Komentarze