18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

WIDEO z katastrofy

Samolot pasażerski spłonął. Dramat na lotnisku

Wojciech Kozicki
18.07.2022  18:14
Samolot pasażerski spłonął. Katastrofa na lotnisku w Somalii [WIDEO]
Samolot pasażerski spłonął. Katastrofa na lotnisku w Somalii [WIDEO] Fot: Twitter/VOA Afrique - screen

Katastrofa na lotnisku w Somalii. Doszło do groźnego wypadku podczas lądowania i samolot stanął w płomieniach. Władze uspokajają, że chociaż lotnisko w Mogadiszu przeżyło chwile grozy, to nikt nie zginął.

Wypadek na lotnisku w Somalii. Samolot linii Jubba Airways leciał z Bajdabo w centralnej Somalii do jej stolicy Mogadiszu. Lądowanie było jednak dramatyczne. Gdy maszyna osiadła na pasie startowym, przewróciła się i stanęła w ogniu. Do sieci trafiło nagranie wideo, na którym widać płonący samolot.

Katastrofa na lotnisku w Mogadiszu. Samolot w ogniu

BBC podaje, że na pokładzie samolotu znajdowało się 36 osób (pasażerowie i załoga). Wstępnie poinformowano, że wszyscy zostali ewakuowani z płonącej maszyny i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Przyczyna katastrofy nie została na razie ustalona. Samolot typu Fokker 50 miał co najmniej 25 lat. Produkcja tych holenderskich turbośmigłowych samolotów pasażerskich została zakończona w 1997 roku. Wciąż są w służbie u wielu przewoźników – podaje Polsat News.

Wypadek na lotnisku w Somalii. Samolot spłonął na pasie startowym [WIDEO]

    

logo Tu się dzieje