18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące wideo z kokpitu

Samolot przeleciał między wieżowcami. O włos od katastrofy?

Wojciech Kozicki
30.09.2019  20:26
Szalony pokaz lotniczy - ryzykowali, że nastąpi katastrofa lotnicza?
Szalony pokaz lotniczy - ryzykowali, że nastąpi katastrofa lotnicza? Fot: Twitter

Przerażający widok w Australii w Brisbane. Wydawało się, że katastrofa lotnicza była o włos, wielki samolot przeleciał niebezpiecznie nisko nad budynkami. Okazało się jednak, że był to pokaz lotniczy w ramach imprezy Riverfire, a do internetu trafiło nagranie wideo z kokpitu samolotu.

Niesamowity i mrożący krew w żyłach pokaz lotniczy. Wojskowy samolot C-17A Globemaster przeleciał między wieżowcami w australijskim Brisbane. Piloci byli jednak doskonale przygotowani do tego manewru.

Piloci i trening

Zanim lot się odbył, piloci bardzo długi ćwiczyli ryzykowny wyczyn na symulatorze. Wykonywane były również próbne loty na kilka dni przez pokazem. Chociaż wydaje się, że samolot leciał tuż przy samych zabudowaniach, na stronach rządowych informowano, że maszyna znajdzie się 100 metrów od ścian budynków, a do tego wszystko realizowane jest z troską o środowisko.

Nikt nie protestował przeciwko trudnym manewrom lotniczym. Sprzeciw wywołał za to coroczny pokaz fajerwerków, który miał podobno być za duży w stosunku do możliwości technicznych zapewnionych przez organizatorów. W petycji wydarzenie opisano jako „pirotechniczną ekstrawagancję” i ostrzegano przez pożarami. Podpisało ją 17 tys. osób, ale organizatorzy i tak postawili na swoim.

Niezwykły pokaz lotniczy - akrobacje w powietrzu czy proszenie się o katastrofę?

Katastrofy lotnicze - wideo:

Przeczytaj więcej
Komentarze