18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Powietrzny dramat

Samolot zaczął się rozpadać w locie. Pasażerów zdjęło przerażenie

06.01.2020  17:27
Samolot zaczął się rozpadać w locie. Pasażerów zdjęło przerażenie
Samolot zaczął się rozpadać w locie. Pasażerów zdjęło przerażenie Fot: Adam Staskiewicz/East News

Samolot powinien być maszyną niezawodną. Niestety, nic na świecie takie nie jest. Doskonale przekonali się o tym pasażerowie pewnego felernego (dosłownie!) lotu.

Samolot w locie powinien być niezawodną ostoją pasażerów. Niestety, maszyny te budują tylko ludzie, a każdy z nas jest omylny. Niemniej, trudno sobie wyobrazić, co czuli pasażerowie lotu linii Air Canada Express z Montrealu do Saguenay w stanie Quebec, kiedy zauważyli, że ich żelazny ptak rozpada się w locie!

Kilka sekund po starcie odpadło jedno z kół samolotu. Trzeba było natychmiast przerwać lot i czym prędzej zawrócić na lotnisko. Dzięki umiejętnościom pilotów - nikomu nic się nie stało, a cała sytuacja skończyła się na strachu.

Samolot zaczął się rozpadać w locie

Cały incydent został nagrany przez przerażonego sytuacją pasażera, który użył do tego celu telefonu komórkowego. Na pokładzie było wówczas 49 osób, wszystkie z całą pewnością były załamane tym, co się dzieje. 

Na szczęście maszyna wylądowała bez dodatkowych komplikacji. Na wszelki wypadek na lotnisko przybyły ekipy ratunkowe. 

W tym momencie przyczyna awarii nie jest znana, ale dla wszystkich jasne jest, że samolot powinien przejść gruntowny przegląd techniczny, zanim zostanie ponownie dopuszczony do lotów. 

Przeczytaj więcej
Komentarze