18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Twarde prawo

Seks pozamałżeński będzie surowo karany? Pary może czekać więzienie

18.11.2019  19:58
Seks pozamałżeński będzie surowo karany? Pary może czekać więzienie
Seks pozamałżeński będzie surowo karany? Pary może czekać więzienie Fot: EAST NEWS

Seks pozamałżeński w Indonezji będzie surowo karany? Władze państwa pracują nad wyjątkowo ostrymi zmianami w prawie karnym.

Seks pozamałżeński to temat rzeka. Sporo ideologii i religii go potępia, ale raczej w świetle prawa w większości państw nie jest to kwestia rozpatrywana pod kątem kary i winy. Niemniej, już niedługo w Indonezji może nie być w tym temacie żartów.

Władze kraju pracują nad zaostrzeniem prawa karnego, co skutkować ma poważnymi konsekwencjami dla osób uprawiających seks pozamałżeński oraz mieszkających z osobą, która nie jest ich małżonkiem.

Seks pozamałżeński będzie surowo karany

Wiele osób zastanawia się, czy prawo to nie dotknie również turystów, którzy bardzo często odwiedzają ten piękny kraj.

Moim zdaniem prawo nie dotknie turystów. Miejsca turystyczne w Indonezji to głównie Bali - wyspa, na której dominuje hinduizm i przez to rządzi się trochę swoimi prawami. Centralą jest też Jawa, szczególnie ważna z uwagi na port lotniczy w Dżakarcie, ale tam ze względu na rozwinięte centrum biznesowe, licznych turystów, nawet gdyby te zmiany zostały wprowadzone dla tubylców, przyjezdni nie powinni odczuć zmiany, bo poza prawem musiałoby się zmienić również nastawienie Indonezyjczyków zamieszkujących ten region i przyzwyczajonych do licznych turystów i ich odmienności

- tłumaczyła Olivia Drost, była korespondentka z Indonezji.

Zaostrzenie kar wywołało w Indonezji różne protesty. W związku z tą burzą, całej sprawie zaczęły przyglądać się organizacje broniące praw człowieka. Podobno pomysłowi parlamentu sprzeciwił się również prezydent kraju. Najważniejsze, że jeśli jakimś cudem weszłoby ono w życie, to najbliżej za dwa lata.

Niektóre kraje karzą żony, które odmawiają mężom współżycia, a inne zajmują się - jak widać - nie odmawianiem seksu. 

Mamy szalony pomysł... Może by tak po prostu zostawić kwestie łóżka ludzkim, prywatnym decyzjom? To by dopiero była rewolucja. 

Przeczytaj więcej
Komentarze