18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejne kłamstwa Rosji

Ławrow znów wciska kit. "Próbujemy zakończyć wojnę"

15.03.2022  14:42
Siergiej Ławrow kłamie bez mrugnięcia
Siergiej Ławrow kłamie bez mrugnięcia Fot: STANISLAW KOWALCZUK/East News

Rosja podobnie jak kilkadziesiąt lat temu przekonuje, że przeprowadzona inwazja to tak naprawdę pokojowa operacja, której celem jest zakończenie wojny. Szef MSZ Siergiej Ławrow ujawnił, jakie zmiany chce wprowadzić Kreml na terytorium Ukrainy.

Siergiej Ławrow w rozmowie z szefem irańskiego MSZ zapewniał, że Rosja teraz powstrzymuje wojnę w Ukrainie, która była prowadzona przez ostatnie lata na wschodzie kraju.

Mogę zapewnić, że to dokładnie robimy: powstrzymujemy wojnę, którą reżim w Kijowie prowadził przeciw mieszkańcom Donbasu przez ostatnie osiem lat – zapewniał Ławrow w rozmowie z irańskim ministrem.

Rosyjski polityk nie zamierza jednak wyjaśniać, czemu w "operacji" giną także cywile, a ukraińskie domy są bombardowanie niemal każdego dnia.

Rosja mówi o zakończeniu wojny

Ławrow przypomniał też o trwających od początku konfliktu negocjacjach, których celem jest m.in. zapewnienie Ukrainie neutralnego statusu, "zakończenie nazyfikacji", a także uznanie niepodległości republik, utworzonych we wschodniej części kraju.

Negocjacje trwają i mają zapewnić neutralny status Ukrainy w kontekście gwarancji bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników rozmów, w kontekście demilitaryzacji Ukrainy, tak aby groźby dla Federacji Rosyjskiej nigdy nie mogły nadejść z jej terytorium - podkreślił.

Według najnowszych doniesień dyplomaci Rosji i Ukrainy informują o pewnych postępach w trwających od prawie trzech tygodni negocjacjach. Jak informuje doradca ukraińskiej głowy państwa Mychajło Podolak, rozmowy dotyczą "pokoju, zawieszenia broni, natychmiastowego wycofania rosyjskich żołnierzy z Ukrainy i gwarancji bezpieczeństwa".

Czytaj także