18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Doigrał się?

Szojgu WALCZY O ŻYCIE?! "Będzie niepełnosprawny, jeśli przeżyje"

14.04.2022  17:15
Siergiej Szojgu w szpitalu?
Siergiej Szojgu w szpitalu? Fot: Пресс-служба Президента РФ/Wikimedia Commons

Generał Siergiej Szojgu walczy o życie? Tak twierdzi pochodzący z Rosji biznesmen Leonid Nevzlin. 62-latek powołując się na "moskiewskie źródła" przekazał, że rosyjski szef MON przeszedł rozległy zawał serca, po którym jego pełen powrót do zdrowia nie będzie możliwy.

Od kilku tygodni krąży sporo informacji na temat problemów zdrowotnych Siergieja Szojgu. Kilkukrotnie pojawiały się już informacje, że przeszedł on zawał serca, jednak nadal nie wiadomo czy były one prawdziwe. W czwartek temat ponownie podsycił rosyjski biznesmen Leonid Nevzlin, publikując zaskakujący wpis na Facebooku.

Szojgu wypadł z gry. Nagle dostał rozległego zawału serca, jest na intensywnej terapii, podłączony do urządzeń - napisał.

Rosjanin uważa także, że gen. Szojgu "będzie niepełnosprawny, jeśli w ogóle przeżyje". Jak dodał, do ataku mogło dojść "nie z przyczyn naturalnych".

Siergiej Szojgu miał zawał?

Pierwsze doniesienia o zawale serca Siergieja Szojgu zostały opublikowane pod koniec marca przez doradcę szefa ukraińskiego MSW, Antona Heraszczenko. To wtedy media zwróciły uwagę na to, że Rosjanin od kilku tygodni nie pojawia się przed kamerami.

Szojgu miał atak serca po tym, gdy usłyszał od Putina zarzuty w sprawie całkowitej porażki inwazji na Ukrainę - stwierdził Heraszczenko.

Generał Szojgu ostatni raz widziany był 7 kwietnia na wideokonferencji rosyjskiej Dumy. Część internautów uważa jednak, że szef MON został tam po prostu "wklejony", by uciąć plotki na temat stanu jego zdrowia.

Czytaj także