18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro!

Zakaz pracy bez szczepienia na COVID-19. Nie pomoże nawet test

27.12.2021  15:46
Surowe zmiany w singapurskim prawie
Surowe zmiany w singapurskim prawie Fot: Bk87/Shutterstock

Osoby, które nie przyjęły szczepionki przeciw COVID-19 od stycznia nie będą mogły chodzić do pracy. Singapur wprowadza kolejne, surowe restrykcje, ignorując argumenty przeciwników szczepionek. Podobne przepisy sprawdziłyby się w Polsce?

Władze Singapuru nie zamierzają się patyczkować z antyszczepionkowcami. Każdy obywatel, który nie zaszczepi się do 15 stycznia 2022 roku, nie zostanie wpuszczony do pracy.

Ta zmiana pomoże chronić niezaszczepione osoby i stworzyć bezpieczniejsze miejsca pracy dla wszystkich - poinformował singapurski resort zdrowia.

Początkowo władze chciały, aby osoby bez szczepienia miały możliwość okazania pracodawcy negatywnego testu na COVID-19. Ostatecznie jednak z tej możliwości całkowicie zrezygnowano.

Zakaz pracy w Singapurze

Zgodnie z nowymi przepisami obywatele, którzy przyjęli tylko jedną dawkę, do końca stycznia będą mogli przychodzić do pracy, okazując negatywny wynik testu na COVID-19. Później taka możliwość zostanie wycofana.

Od lutego szczepienie będzie również wymagane do uzyskania długoterminowego pozwolenia na pracę lub pobyt w Singapurze. Zasady dotyczą także mieszkańców ubiegających się o odnowienie pozwoleń.

Przyjazd do Singapuru bez certyfikatów potwierdzających szczepienie stanie się niemożliwy. Po przybyciu do kraju konieczne będzie złożenie dokumentów w urzędach oraz przejście testów, potwierdzających przyjęcie zastrzyku.

logo Tu się dzieje