18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kim una jest?

"Kobieta potwór" zastąpi Kim Dzong Una?

Wojciech Kozicki
26.04.2020  11:33
Kim Dzong Un umiera? Jegio siostra Kim Jo Dzong może okazać się potworem
Kim Dzong Un umiera? Jegio siostra Kim Jo Dzong może okazać się potworem Fot: Facebook/NBS News

Czy Kim Dzong Un nie żyje? Pojawiają się kolejne niepotwierdzone doniesienia o jego śmierci po nieudanej operacji serca. Chociaż jego grób wciąż jest pusty, to już rozpoczął się nad nim polityczny taniec. Kto przejmie władzę po dyktatorze Korei Północnej? Okazuje się, że jego siostra Kim Yo-jong (Kim Jo Dzong) może być jeszcze większym potworem od niego.

Korea Północna być może lada moment ogłosi żałobę i rozpocznie się opłakiwanie Kim Dzong Una. Kolejne media donoszą, że przywódca komunistycznego reżimu po nieudanej operacji serca zamienił się w warzywo i lada moment będzie kimał wiecznie. Jednak ewentualna śmierć Kim Dzong Una wcale nie oznacza, że mieszkańcy Korei Północnej odetchną z ulgą.

Siostra Kim Dzong Una?

Kto przejmie władzę po pyzatej bestii? Nie łudźcie się, że jeśli będzie to siostra Kim Dzon Una, wówczas rozpocznie się era pokoju i dobrobytu. Kobieta nie oznacza złagodzenia polityki Korei Północnej, a wręcz jej zaostrzenie.

Kim Jo Dzong udowodniła, że na politycznej szachownicy nie jest jedynie pionkiem. Szybko została prawą ręką brata i drugą osobą w państwie. W październiku 2014 roku została wicedyrektorem Departamentu Propagandy i Agitacji rządzącej partii, a już rok później przejęła nad nim władzę. Odpowiadała też za wizerunek dyktatora i stosunki międzynarodowe swojego kraju. W 2017 roku weszła w skład politbiura Partii Pracy.

Nowe piekło w Korei Północnej

Brytyjska ekspertka ds. północnokoreańskich prof. Natasha Lindstaedt uważa, że 31-letnia siostra Kima będzie musiała utrzymać panowanie dynastii Kimów, która gnębi kraj od 1948 roku. W tym celu musi zademonstrować swoją siłę i brutalność. Ekspertka spodziewa się również, że Koreanka będzie prowadziła ostrzejsza politykę zagraniczną, niż jej brat. Podkreśla również, że nowiprzywódcy polityczni w takich reżimach po prostu muszą pokazać, że są groźniejsi od swoich poprzedników. Informuje także, że Kim Jo Dzong fascynuje się rakietami i przemysłem zbrojeniowym.

Będzie straszniejszym potworem, niż Kim Dzong Un. Zapewne zacznie od grożenia Korei Południowej i USA rakietami – przewiduje amerykański ekspert ds. Korei Sung Yoong Lee. (Mirror)
Czytaj także