18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krwawe tajemnice Korei Północnej

Skąd Kim bierze pieniądze? Ujawnili jego sekrety

Wojciech Kozicki
11.10.2021  09:08
Skąd Kim Dzong Un bierze pieniądze? BBC ujawnia jego tajemnice
Skąd Kim Dzong Un bierze pieniądze? BBC ujawnia jego tajemnice Fot: Shutterstock/Goga Shutter

Skąd Kim Dzong Un bierze pieniądze? Dezerter z Korei Północnej, który był wysoko postawioną personą w reżimie, w rozmowie z BBC postanowił ujawnić mroczne sekrety dyktatora. Podkreślił, że chociaż uciekł z północnokoreańskiego piekła, to wciąż czuje strach, bo okazuje się, że macki północnokoreańskiej bestii sięgają WSZĘDZIE. Nikt na świecie nie jest bezpieczny.

Skąd Korea Północna bierze pieniądze? Już wcześniej ujawniono, że Kim Dzong Un czerpie zyski z dziecięcej prostytucji, a także wyszła na jaw wielka afera finansowa i przekręty. Teraz stacji BBC udało się porozmawiać z dezerterem z Korei Północnej. Mr Kim (nie chce ujawnić imienia) spędził 30 lat pracując jako wysoko postawiony urzędnik w północnokoreańskiej agencji szpiegowskiej Reconnaissance General Bureau. Wreszcie odważył się udzielić wywiadu.

Mroczna strona Korei Północnej. Kim oglądał Breaking Bad?

BBC bardzo długo starało się namówić Mr Kima na rozmowę, aż w końcu usiadł przed kamerą i powiedział, że Kim Dzong Un zarabia pieniądze na produkcji i handlu narkotykami. Sprzedaje też broń do Afryki i na Bliski Wschód, m.in. do Iranu. Mowa tu np. o mini łodziach podwodnych i rakietach.

Jak wyznał Mr Kim, Kim Dzong Un sprowadził do kraju fachowców z całego świata, by zbudować fabryki narkotyków, głównie metamfetaminy. Poza tym, Korea Północna od lat zaangażowana jest w produkcję heroiny i opium. Północnokoreańskie narkotyki są przemycane nawet do Europy.

Szpiedzy i hakerzy z Korei Północnej

Kim Dzong Un inwestuje ogromne pieniądze w cybernetyczną sieć szpiegowską, która obejmuje cały świat. Co więcej, reżim zatrudnił ponad 6000 hakerów (414 Liaison Office) zdolnych do cyber wojny. To właśnie oni mieli zaatakować w 2014 Sony Pictures oraz NHS w 2017. Co więcej, Kim ma swoich szpiegów na całym świecie, podobno nawet w Białym Domu w USA.

Zaręczam wam, że szpiedzy z Korei Północnej odgrywają istotną rolę w wielu organizacjach i instytucjach na świecie, m.in. w Korei Południowej – powiedział Mr Kim.

Kim Dzong Un i zabójstwa na zlecenie. Czym jest Terror Force?

Mr Kim uciekł z Korei Północnej w 2014 roku. Od tamtej pory mieszka z Seulu i pracuje dla południowokoreańskiego wywiadu. Nadal boi się o swoje życie, a wywiad dla BBC to dla niego ogromne ryzyko. Ujawnił, że dyktator może wysłać zabójców (Terror Force), bo tak ma w zwyczaju rozprawiać się z osobami, które go krytykują. Powiedział także, że ofiarą zabójców Kima padł m.in. Hwang Jang-yop, a on sam koordynował przygotowania do zabójstwa.

Wszystkie pieniądze w Korei Północnej należą do Kim Dzong Una. Buduje za nie luksusowe rezydencje, kupuje samochody, jedzeniem otacza się luksusem – wyjaśnił Mr Kim.

Czytaj także
Przeczytaj więcej