18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przerażające wideo i zdjęcia

Wybuch w 12-piętrowym bloku. Ludzie są uwięzieni, płonie kilka pięter

06.12.2019  14:43
Wybuch w 12-piętrowym bloku. Ludzie są uwięzieni, płonie kilka pięter
Wybuch w 12-piętrowym bloku. Ludzie są uwięzieni, płonie kilka pięter Fot: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru

Eksplozja gazu w 12-pietrowym bloku mieszkalnym. Zastępy straży walczą z ogniem, który objął już kilka pięter. Jak na razie wiadomo o pięciu ofiarach śmiertelnych.

Wybuch gazu w mieście Preszew na Słowacji - podaje presov.korzar.sme.sk. Do eksplozji doszło między dziewiątym a dwunastym piętrem. Kilka pięter zajętych jest ogniem, konstrukcja grozi zawaleniem. 

Strażacy nie są w stanie dostać się na wyższe kondygnacje. Wiadomo, że uwięzionych jest na nich co najmniej kilka osób. Już teraz podawane są informacje o co najmniej 5 ofiarach śmiertelnych - jedna z nich miała w panice wyskoczyć z balkonu na 9 piętrze, próbując ratować się przed pożarem.

Ogromna siła wybuchu

Siła wybuchu była ogromna. Fala uderzeniowa wybiła szyby w sąsiednich budynkach. Świadkowie relacjonują, że poczuli się, jakby na Słowacji doszło do trzęsienia ziemi.

Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej i pogotowia ratunkowego. Ewakuowano pobliskie budynki, w tym szkołę. Obowiązuje zakaz zbliżania się do płonącego bloku - grozi zawaleniem.

Przeczytaj więcej
Komentarze