18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skandal

Polski kierowca zabity w Niemczech. Morderca uniknie kary

Bartłomiej Ciepielewski
14.09.2021  15:20
Zabójca Polaka nie poniesie konsekwencji
Zabójca Polaka nie poniesie konsekwencji Fot: rebaix-fotografie/Shutterstock

63-letni kierowca autokaru został zamordowany przez nożownika w Górnej Frankonii (Niemcy). Sprawą zajęła się niemiecka prokuratura, która umorzyła śledztwo. Mężczyzna został uznany za niepoczytalnego, przez co uniknie kary.

Do zabójstwa Polaka doszło w lipcu przy jednym z dworców autobusowych. Podczas postoju, obok autobusu kłóciło się dwóch polskich podróżnych. Zdarzenie zauważył 43-letni mężczyzna, który podszedł do nich, wyciągnął nóż, a następnie ranił jednego z Polaków.

Wtedy na ratunek wyszedł kierowca autokaru, który usiłował załagodzić sytuację. W pewnym momencie napastnik trafił go nożem w szyję. Rana okazała się śmiertelna.

Morderca nie trafi do więzienia

Niemiecka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie morderstwa Polaka. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że 43-latek jest niepoczytalny. Jak twierdzą, podczas ataku miał on zaburzoną świadomość.

Pochodzący z Saksonii napastnik nie poniesie konsekwencji swojego czynu. Zamiast tego wkrótce na wniosek sądu trafi do zamkniętego ośrodka dla chorych psychicznie.