To straszne

Śmierć na brytyjskim dworze. Klątwa nad królową Elżbietą II?

14.06.2021  11:35
Królowa Elżbieta II w rozpaczy
Królowa Elżbieta II w rozpaczy Fot: EAST NEWS

Królowa Elżbieta II dopiero co straciła swojego ukochanego męża - księcia Filipa, a śmierć już ponownie łapie jej najbliższych w swoje szpony. Czy władczyni Wysp Brytyjskich mierzy się z jakąś straszliwą, ciążącą nad nią klątwą?

Królowa Elżbieta II w ostatnim czasie przechodzi niesamowicie trudne chwile. Dopiero co straciła małżonka - księcia Filipa, który zawsze stał wiernie u jej boku - a już ponownie musi mierzyć się z okrutnymi wyrokami śmierci.

Królowa Elżbieta II w rozpaczy. Śmierć na dworze

Śmierć księcia Filipa doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do tragicznego stanu. Wielka miłość, jaka przez 73 lata łączyła tę parę - zakończyła się odejściem jednego z małżonków. Do takiej niewyobrażalnej tragedii doprowadziła zwykła infekcja, która zaatakowała jej męża i szybko go osłabiła. Ostatecznie żelazny książę zmarł. Królowa Elżbieta od lat miała go za swojego największego przyjaciela i powiernika, dlatego kiedy księcia Filipa zabrakło - ona niemalże się załamała.

Niedługo później śmierć znowu zagościła na królewskim dworze - ponownie doprowadzając Elżbietę II do czarnej rozpaczy. Kiedy książę Filip trafił do szpitala monarchini otrzymała dwa szczeniaki rasy corgi. Psy były prezentem od jej syna, księcia Andrzeja. Fergus i Muick miały ją rozweselić w tym trudnym dla niej czasie. Wszyscy wiedzą, jak bardzo królowa kocha tę rasę. Niestety, w weekend jeden ze szczeniaków, mający ledwie 5 miesięcy - zachorował i zmarł.

Królowa jest całkowicie zdruzgotana. Szczenięta miały ją rozweselić w tym trudnym czasie. Wszyscy wokół są zmartwieni, gdyż stało się to tak szybko po stracie męża

- mówi informator gazety "The Sun".

To nie koniec czarnej serii wśród royalsów! Prasa donosi, że teraz po zaledwie kilku miesiącach pobytu w pałacu zdechł mieszaniec corgi, Vulcan, wcześniej monarchini pożegnała wszystkie swoje legendarne corgis. Każdy, kto ma zwierzątko, wie, z jaką rozpaczą łączy się jego ewentualne odejście.

Królowa otrzymała już od swojego syna, księcia Andrzeja - kolejne szczenię rasy corgi. Mamy nadzieję, że tym razem piesek zdoła przezwyciężyć czarną serię i przyniesie królowej Elżbiecie II czystą radość.

Czytaj także