18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragiczny poranek

Wybuch i pożar w szpitalu! Są ofiary śmiertelne

27.11.2019  10:16
Wybuch i pożar w szpitalu! Są ofiary śmiertelne
Wybuch i pożar w szpitalu! Są ofiary śmiertelne Fot: Shutterstock

Około godziny 4 nad ranem straż pożarna dostała informację o wybuchu i pożarze w szpitalu im. Pirogowa. Ewakuowano kilkadziesiąt osób. Nie żyje co najmniej dwóch ludzi.

Awaria systemu podawania tlenu doprowadziła do wielkiej tragedii w szpitalu imienia Pirogowa w Sofii w Bułgarii. W placówce doszło do wybuchu i pożaru. Straż pożarna dostała informację o zdarzeniu około godziny 4 nad ranem.

Straż pożarna pojawiła się niezwykle szybko. Wszystko jest już pod kontrolą, wszyscy pacjenci są pod opieką

- powiedział zastępca dyrektora placówki, Nikola Gabrowski. Zaznaczył, że gdyby nie błyskawiczna interwencja służb, skala porannej tragedii byłaby znacznie większa.

Ofiary śmiertelne

Już wiadomo, że śmierć poniosły co najmniej dwie osoby - pacjent i osoba o nieustalonych dotąd personaliach - podaje bułgarski Kanał 3. Służby twierdzą, że - raczej - nie ma więcej ofiar. Z budynku ewakuowano około 60 osób.

Pożar szpitala ugaszono w godzinę, w międzyczasie zawaliła się jedna ze ścian wewnątrz budynku. Mimo to placówka funkcjonuje - na tyle, na ile jest to możliwe mimo porannej tragedii.

logo Tu się dzieje