18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Najważniejszy mecz jego życia

Słynny piłkarz ma nowotwór. Walczy o życie

Wojciech Kozicki
12.01.2021  09:54
Piłkarz Sol Bamba ma raka. Cardiff City go wspiera
Piłkarz Sol Bamba ma raka. Cardiff City go wspiera Fot: M.Lasyk/REPORTER/East News

Sol Bamba ma raka. Potwierdzono, że słynny piłkarz Cardiff City zachorował nowotwór. Zaatakował go chłoniak nieziarniczy, co potwierdził klub piłkarza.

Fani futbolu we łzach, Sol Bamba (Souleymane „Sol” Bamba) jest chory na raka. Klub Cardiff City potwierdził doniesienia i oficjalnie ogłosił, że 35-letni piłkarz walczy z nowotworem i zdiagnozowano u niego chłoniaka nieziarniczego. Poddał się już chemioterapii i „rozpoczął walkę o zdrowie w pozytywnym nastroju”.

Piłkarz Sol Bamba ma raka

Jak przypomina Radio ZET, Sol Bamba został zatrudniony w Cardiff City w 2016 roku. Trafił do klubu z wolnego transferu. Wcześniej był gwiazdą w reprezentacji narodowej Wybrzeża Kości Słoniowej, w której rozegrał 49 spotkań. Jego obecny klub na Twitterze zapewnia, że udziela swojemu zawodnikowi wsparcia i zajęli się nim klubowi lekarze.

Wcześniej był piłkarzem m.in. Leeds United, Palermo czy Trabzonsporu. W tym sezonie zagrał dla Cardiff w pięciu meczach Championship i jednym spotkaniu EFL Cup – przypomina Radio ZET.pl

Czytaj także