18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przegrana o krok

Trump pakuje walizki? Sondaże są bezlitosne

Bartłomiej Ciepielewski
02.11.2020  16:07
Donald Trump nie będzie dłużej prezydentem USA?
Donald Trump nie będzie dłużej prezydentem USA? Fot: RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Według nowego sondażu Donald Trump może już pakować walizki. Wybory lada dzień, a poparcie urzędującego prezydenta ciągle spada. Czy czeka go nokaut?

Wybory w USA już we wtorek, a kandydat Partii Demokratycznej utrzymuje wysokie poparcie. Z  sondażu opublikowanego przez "The Wall Street Journal" i telewizję NCB wynika, że Amerykanie mają już dość Donalda Trumpa. Głos na niego zadeklarowało 42% badanych. Jest to aż 10 punktów procentowych różnicy w stosunku do Joe Bidena, który prowadzi z wynikiem 52%.

Warto zaznaczyć, że wybory odbywają się w formie korespondencyjnej, która jak wiadomo z polskiej polityki, budzi sporo kontrowersji. Donald Trump od dawna zapowiadał, że jest to metoda podatna na fałszerstwa, zatem w przypadku niekorzystnego wyniku będzie on liczył na pomoc sądów. Sędziowie mogą okazać się przychylni, gdyż większość z nich orzeka, dzięki nominacji Partii Republikańskiej.

Kto najbardziej lubi Joe Bidena?

Na Joe Bidena załoguje większość kobiet i seniorów. Donald Trump przyciąga nieco więcej męskich wyborców. Jednak czy sami mężczyźni zapewnią mu wygraną? Kandydat Republikanów stara się zyskać przychylność wyborców z Nevady i Minesoty, natomiast znacznie traci w Georgii i Teksasie. Szanse Trumpa na wygraną są nikłe, choć możliwe, gdyż na zwycięstwo duży wpływ mają głosy elektorów, wybieranych przez obywateli.