18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oczywisty wybór dla Putlera

Gdzie spadnie pierwsza bomba atomowa w Europie? Wskazał TO miasto

28.10.2022  13:47
Gdzie spadnie pierwsza bomba atomowa w Europie?
Gdzie spadnie pierwsza bomba atomowa w Europie? Fot: mwreck/Shutterstock, quetions123/Shutterstock

Ekspert Kenneth Lasoen twierdzi, że jeśli Rosja rozpocznie wojnę atomową w Europie, to ich pierwszym celem będzie Bruksela.

Belgijski ekspert ds. bezpieczeństwa i autor książek, Kenneth Lasoen, twierdzi, że atak Rosjan na stolicę Belgii i zarazem „stolicę Europy” byłby oczywistym ruchem. Zrzucenie bomby nuklearnej na Brukselę zniszczyłoby kwaterę główną NATO oraz siedziby kluczowych instytucji Unii Europejskiej. Liczba ważnych polityków na metr kwadratowy jest tam zapewne najwyższa na świecie.

Nie powinniśmy mieć co do tego złudzeń. Mieści się tam zarówno kluczowa instytucja Unii Europejskiej, jak i kwatera główna NATO. Podczas ataku nuklearnego na Zachód pierwsza bomba atomowa jest dla nas

- powiedział Lasoen w rozmowie z „Het Nieuwsblad”.

Czy Belgia jest w stanie się ochronić?

Ekspert od bezpieczeństwa Kenneth Lasoen zaznaczył, że Belgia będzie miała spory problem, aby ustrzec się przed atakiem Rosji. Służby specjalne mają niedobory kadrowe i są niedofinansowane, a najważniejsze stanowiska opanowała plaga kolesiostwa. Dlatego belgijskie służby nie są cenione przez zagraniczne odpowiedniki takie, jak CIA czy MI6 – to właśnie te agencje muszą nieustannie służyć pomocą Belgom w kwestii danych wywiadowczych.

Tymczasem Putin wciąż straszy atakiem nuklearnym, choć ostatnio coraz bardziej niemrawo. Zagrożenie jednak istnieje.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także