18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemia głupoty, wiele ofiar

Szokujący sposób leczenia koronawirusa! Ludzie giną!

Wojciech Kozicki
10.03.2020  09:39
Koronawirus i alkohol metylowy - jest wiele ofiar tego "leczenia"
Koronawirus i alkohol metylowy - jest wiele ofiar tego "leczenia" Fot: Facebook/EstrellaOnline

Koronawirus na świecie zbiera śmiertelne żniwo, liczba zakażonych i zmarłych rośnie, a raporty i prognozy są bezlitosne. Horror dopiero się zaczyna. Ludzie stawiają więc na domowe sposoby, by ochronić się przed koronawirusem i dla niektórych kończy się to tragicznie.

Jak uniknąć zakażenia koronawirusem? Niektórzy nie wychodzą z domów, inni stosują nową funkcję prezerwatyw, a jeszcze inni leczą się ostro alkoholem. Sytuacja w Iranie jest dramatyczna! Ponad 7 tysięcy osób jest zakażonych, a 237 zmarło z powodu zapalenia płuc z Wuhan. Pewne osoby chcąc ratować się przed COVID-19 sprawiły, że liczba ofiar śmiertelnych znacznie wzrosła.

Koronawirus to nie jedyna epidemia w Iranie. Pozostaje jeszcze plaga głupoty! Agencja IRNA podaje, że ludzie leczą OBJAWY KORONAWIRUSA pijąc alkohol metylowy z czarnego rynku! Służby odnotowują kolejne przypadki zatrucia metanolem. W ciągu kilku ostatnich dni do szpitali trafiło 240 poszkodowanych, a 27 osób zmarło.

Media podają, że 20 ofiar alkoholu metylowego pochodzi z prowincji Chuzestan w południowo Iranie, a siedem z prowincji Alborz w środkowej części kraju. Prokuratura bada sprawę i informuje, że prawdopodobnie ktoś głosił w internecie, że alkohol metylowy to sposób na koronawirusa i ma lecznicze właściwości.

Islamska Republika Iranu zakazuje sprzedaży i spożycia alkoholu, a w związku z ostatnimi zgonami, służby urządziły ostre polowanie na osoby rozprowadzające zakazane trunki. Zatrzymywani są koleni sprzedawcy.

Eksperci ostrzegają, że alkohol co prawda ma właściwości dezynfekcyjne, ale samo picie go nie jest sposobem na koronawirusa. Może niszczyć błonę śluzową, co zwiększa ryzyko zakażenia nie tylko koronawirusem.

Metanol w pierwszym okresie swojego działania ma identyczny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy jak etanol. Jednak metabolizm alkoholu metylowego jest już inny - produkty przemiany chemicznej powodują uszkodzenie mózgu, a u osób które przeżywają, często uszkadzają nerw wzrokowy, co kończy się ślepotą - ostrzega rynekzdrowia.pl.

Czytaj także