18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chce odszkodowanie

Straciła pracę przez szczepionkę. Ostra reakcja pracodawcy

21.01.2022  20:12
Straciła pracę przez szczepionkę. Ostra reakcja pracodawcy
Straciła pracę przez szczepionkę. Ostra reakcja pracodawcy Fot: fukume/Shutterstock

Australijka Lainie Chait straciła pracę po tym, jak jej pracodawca dowiedział się, że przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Zdaniem organizacji kobieta złamała wewnętrzną "konstytucję". Sprawą zajmie się wymiar sprawiedliwości.

Lainie Chait od wielu lat choruje na epilepsję, co sprawia, że znajduje się w grupie ryzyka ciężkiego przebiegu COVID-19. Kobieta ze strachu przed hospitalizacją postanowiła przyjąć szczepionkę chorniącą przed chorobą.

Zwolnienie za szczepienie

Australijka od roku była zatrudniona przez Church of Ubuntu, firmę oferującą między innymi różnego rodzaju zabiegi odnowy biologicznej. Gdy kierownictwo organizacji dowiedziało się, że kobieta jest zaszczepiona, natychmiast podjęło decyzję o zerwaniu umowy. CoU identyfikuje się także jako organizacja religijna, zdecydowanie sprzeciwiająca się wszelkim szczepionkom.

Zgodnie ze stanowiskiem COU świadome i celowe przyjmowanie szczepionki przeciwko COVID-19 jest sprzeczne z naszą konstytucją i naszym stanowiskiem w kwestii tego, czego oczekuje od nas nasz Pan Bóg i Stwórca - piszą właściciele firmy.

Chait zapowiada walkę w sądzie pracy, gdyż jak uważa, została zwolniona niezgodnie z obowiązującym prawem. Australijka zamierza ubiegać się o odszkodowanie.