18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

liczby powalają

DEPCZĄ ICH JAK MRÓWKI! Ukraińcy wyliczają straty Rosji

Emilia Waszczuk
31.03.2022  09:04
Ukraińcy podliczają straty Rosji. Liczby powalają
Ukraińcy podliczają straty Rosji. Liczby powalają Fot: ARIS MESSINIS/AFP/East News

To aż niemożliwe, by Rosjanie nie przejmowali się tymi liczbami! Ukraińcy zdradzają, ilu żołnierzy Putina i jego bojowego sprzętu udało im się unieszkodliwić.

Tylko w ciągu ostatniej doby obrońcy Ukrainy zestrzelili cztery samoloty wroga, dwa pociski manewrujące i jeden bezzałogowiec - poinformował z rana Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. To jednak dopiero początek wyliczanki, bo straty Rosji mnożą się i sięgają już tysięcy sztuk zniszczonego sprzętu i ponad 17 tysięcy zabitych żołnierzy.

Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy w ostatniej dobie trafiły siedem celów powietrznych - cztery samoloty, jeden bezpilotowiec i dwa pociski manewrujące. [...] Nasi żołnierze zniszczyli też 10 czołgów, 18 pojazdów opancerzonych, 13 pojazdów kołowych oraz 15 systemów artyleryjskich

- mogliśmy przeczytać rankiem na Facebooku. A komunikat ten był jedynie wstępem do codziennego raportu o problemach w armii Putina.

Straty Rosji w inwazji na Ukrainę

Między godziną 8 a 9 czasu polskiego Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował zaktualizowany raport o problemach rosyjskiej armii. Najbardziej poraża liczba straconych żołnierzy. To już 17 500 osób - twierdzą Ukraińcy. Co twierdzą Rosjanie? Nic, bo zabitych nie liczą, ich ciał nie zbierają, a prawdę próbują ukryć przed społeczeństwem.

Rosjanie tracą nie tylko ludzi, ale i cenny  sprzęt bojowy. W miesiąc wojny ubyło im więcej broni, niż w trwającej dziesięć lat III wojnie czeczeńskiej! Ukraińcy zniszczyli im lub odbili aż 614 czołgów, 1735 bojowych pojazdów opancerzonych, 311 systemów artyleryjskich i 96 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Zestrzelili 135 samolotów, 131 śmigłowców i 83 bezzałogowce, oraz zniszczyli 54 systemy obrony przeciwlotniczej i cztery systemy rakietowych pocisków balistycznych krótkiego zasięgu.

Rosyjska armia straciła ponadto już 1201 pojazdów kołowych, siedem jednostek pływających i 75 cystern z paliwem. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podkreśla, że dane nie są precyzyjne - ciągłe walki i bombardowania utrudniają liczenie.

Czytaj także