18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prawdziwa wojna

Strzelanina między uberowcami a taksówkarzami. Prawie 100 uczestników

Kamil Kacperski
29.05.2020  14:45
Strzelanina między uberowcami a taksówkarzami. Prawie 100 uczestników
Strzelanina między uberowcami a taksówkarzami. Prawie 100 uczestników Fot: Twitter.com

W miejscowości Browary pod Kijowem doszło do strzelaniny, w której mogło wziąć udział nawet 100 osób. Policja złapała dotychczas jedynie 10 uczestników zamieszek.

Jak poinformował portal inforesist.org, pierwsze doniesienia o strzelaninie na jednym z osiedli miasta Browary na Ukrainie wpłynęły na policję około godziny 7:15 w piątek 29 maja. Niedługo po przyjeździe na miejsce, policja zatrzymała 10 uzbrojonych mężczyzn. Z ustaleń wynika, że panowie przyjechali na miejsce z różnych regionów kraju.

Strzelanina między uberowcami a taksówkarzami. Prawie 100 uczestników

Lokalna policja poinformowała, że strzelanina wybuchła przez długo trwający konflikt między legalnymi przewoźnikami pasażerów, a "nielegalnie działającymi przedsiębiorcami". Ich krwawe i niebezpieczne porachunki miały dotyczyć m.in. przewozów marszrutami. Poniżej możecie zobaczyć szokujące nagrania z konfliktu:

Podobno strzelanina wynikła z powodu "nieprzejrzystego podziału tras", które wytyczyli kijowscy urzędnicy. Według taksówkarzy, część tras została im odebrana ze względu na łapówki ze strony "nielegalnych" przewoźników.

Jakimś cudem w trakcie strzelaniny nikt nie umarł, a zranione zostały tylko 3 osoby. Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow zapewnił, że prowadzone będą zbiorowe zatrzymania osób, które mogły brać udział w tym zdarzeniu.

Strzelanina jest już oczywiście priorytetowym śledztwem lokalnej policji. Funkcjonariusze zarekwirowali już kilka egzemplarzy broni myśliwskiej, z której oddano strzały.

Przeczytaj więcej
Komentarze