18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bieda z koszmaru

Studentka żyła za złotówkę dziennie. Zmarła z wycieńczenia

15.01.2020  14:01
Studentka żyła za złotówkę dziennie. Zmarła z wycieńczenia
Studentka żyła za złotówkę dziennie. Zmarła z wycieńczenia Fot: EAST NEWS

Studentka z Chin przez wiele lat żyła za złotówkę dziennie. Świat dowiedział się o jej sytuacji, ale pomoc przyszła za późno. Dziewczyna zmarła z niedożywienia.

Chińska studentka Wu Huayan przez lata nie dojadała, chcąc wesprzeć chorego brata. Kiedy sprawa została nagłośniona, kobieta otrzymała finansowe wsparcie. Niestety, lata głodu wycieńczyły jej organizm do tego stopnia, że straciła życie.

W chwili śmierci Wu Huayan miała zaledwie 24 lata. Mimo dorosłego wieku, kobieta mierzyła 135 cm wzrostu i ważyła zaledwie 20 kg. Miała problemy z sercem i nerkami, włosy wypadały jej garściami i traciła nawet brwi.

Chińska studentka żyła za złotówkę dziennie

Sprawę nagłośniła sama Wu, zgłaszając się do mediów. Dziewczyna i jej brat zostali osieroceni przez matkę, gdy byli jeszcze małymi dziećmi. Potem studentka obserwowała, jak jej babcia i ojciec umierają z biedy, nie mając pieniędzy na leczenie. Bardzo nie chciała podzielić ich losu.

Większość pieniędzy z 300 juanów (około 165 zł), którymi dysponowała rodzina miesięcznie szło na leczenie brata Wu. Ona sama latami nie dojadała, żywiąc się głównie ryżem i chilli, byleby tylko bratu było choć odrobinę lepiej. Gdy o sprawie zrobiło się głośno, dostała wsparcie finansowe - niestety, było już za późno.

Wycieńczony organizm Wu nie dał rady - dziewczyna odeszła. Jej historia wzbudziła gniew ludzi wobec władzy Chin. W kraju tym pojawia się ogromny problem z nierównościami ekonomicznymi i społecznymi. 

Przeczytaj więcej
Komentarze