18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Boże, widzisz i nie grzmisz...

Susza w kraju. Kościół każe modlić się o deszcz

Wojciech Kozicki
08.07.2022  21:25
Susza w Rumunii. Czy modlitwa o deszcz pomoże?
Susza w Rumunii. Czy modlitwa o deszcz pomoże? Fot: Value Stock Images/East News,WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Szusza w Rumunii staje się coraz większym problemem. Do akcji wkroczył jednak tamtejszy Kościół Prawosławny. Rumuński Patriarchat wezwał wiernych, by odmawiali modlitwy o deszcz. Czy Bóg zapewni deszcz i nawodnienie kraju?

Rumunia zmaga się z katastrofalną suszą. Rumuńskie władze szacują, że dotknęła już boleśnie ponad 70% terytorium kraju, a plony dodatkowo niszczone są przez plagę szarańczy. Na konferencji ministra środowiska, gospodarki wodnej i leśnictwa Rumunii Tanczosa Barny wyjaśniono, że fale upałów uderzyły jeszcze przed nadejściem lata, a tegoroczna susza jest bezprecedensowa. Kościół uważa jednak, że znalazł rozwiązanie problemu.

Susza w Rumunii. Kościół każde odmawiać modlitwy o deszcz

Patriarchat Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego pokona suszę? w Rumunii? Wezwał wiernych do modlitwy o deszcz. Władze kościoła twierdzą, że modlitwa o opady jest „absolutnie konieczna”. Co więcej, modlitwy o deszcz "powinny być odmawiane do Boga w sposób żarliwy”.

Modlitwy mogą być odmawiane zarówno w świątyniach, jak też na polach, aby Bóg zesłał spokojny deszcz dla dobrego owocowania ziemi – przekazały władze Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego. (PAP)

Sądzicie, że modlitwa o deszcz to skuteczny sposób na walkę z suszą? W Polsce również próbowano tego sposobu i nawet opublikowano specjalną treść modlitwy o deszcz. Aż chciałoby się zaśpiewać wraz z Bajmem i Beatą Kozidrak "pomóż mi, niech spadnie z nieba złoty deszcz, mój Boże, któryś jest...".

logo Tu się dzieje