18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rząd da jej drugą szansę?

"Swatka ISIS" latami niszczyła życie nastolatek. Teraz chce pomocy

30.09.2019  16:23
Przez nią nastolatki wychodziły za terrorystów - teraz chce drugiej szansy
Przez nią nastolatki wychodziły za terrorystów - teraz chce drugiej szansy Fot: Facebook

Tooba Gondal znana jest jako „swatka ISIS”. Przez lata zwabiała nastoletnie dziewczyny do Syrii i niszczyła im życie, doprowadzając do ślubów z terrorystami Państwa Islamskiego. Teraz zapewnia, że się nawróciła i prosi brytyjski rząd o pomoc.

„Swatka ISIS” to postać znana z tego, że wychwalała radykalny islam. Pozowała też z bronią w Syrii, gdzie przeniosła się w 2015 roku z Wielkiej Brytanii. Chwaliła się również jak świętowała masakrę w Bataclan. To za jej namową młode dziewczyny przez 4 lata przyjeżdżały do strefy wojny, by zostać żonami terrorystów.

Tooba Gondal po latach najwyraźniej się nawróciła, bo próbowała wrócić z Syrii do Wielkiej Brytanii. Siły kurdyjskie zatrzymały ją jednak na tureckiej granicy i wysłano ją z dziećmi do obozu w Ain Issa. Kobieta w liście otwartym błaga Wielką Brytanią o pomoc i twierdzi, że nie jest już zagrożeniem, a wcześniej była manipulowana przez ISIS. Apeluje, by dano jej drugą szansę.

Proszę brytyjski rząd o wsparcie. Chce stanąć przez sądem w Wielkiej Brytanii – pisze Tooba. („Independent”).

Wielka Brytania jak na razie nie ma zamiaru pomagać swatce. Do głosu dochodzą też jej ofiary, który skazywała na małżeństwa z terrorystami, gdy miały nawet jedynie 15 lat.

Nigdy nie należałam do ISIS. Zostałam zmuszona siłą, by poślubić terrorystę i wiele razy próbowałam uciec. Grozili że zabiją moje dzieci, które sa niewinne, bo przecież nie zrobiły niczego złego - zapewnia Tooba („Independent”).
Zobacz także

 

logo Tu się dzieje