18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Konflikt narasta

Syreny i godzina policyjna we Lwowie. Tuż koło polskiej granicy

25.02.2022  16:37
Lwów: Syreny wyją w całym mieście, wprowadzono godzinę policyjną
Lwów: Syreny wyją w całym mieście, wprowadzono godzinę policyjną Fot: Dmytro Stoliarenko/Shutterstock

Konflikt zbrojny w Ukrainie nabiera tempa. Niestety, tuż koło polskiej granicy również robi się bardzo niepokojąco. We Lwowie wyją syreny i wprowadzona została godzina policyjna. Mieszkańcy przygotowują się na takim sam los, jaki spotkał Kijów.

Dziś trwają wytężone walki o Kijów. Cała Ukraina mobilizuje siły i stara się odeprzeć rosyjską agresję, jest to jednak niezmierzona nierównowaga sił. Rosjanie tymczasem wykonują rozkazy Putina bez mrugnięcia okiem, nawet jeśli obejmują one ostrzelanie przedszkola.

Podczas gdy Kijów walczy o przetrwanie, inne duże miasta Ukrainy przygotowują się na taki sam los. Zaledwie 120 km od polskiej granicy, we Lwowie, wprowadzono godzinę policyjną i w mieście wyją syreny. 

Lwów: Syreny wyją w całym mieście, wprowadzono godzinę policyjną

Do tej pory Ukraińcom wydawało się, że zachodnia część ich kraju będzie w razie konfliktu bezpieczna. Z tej przyczyny do Lwowa napłynęło dużo ludności ze wschodnich części państwa. Teraz wszyscy szykują się na los Kijowa. Rosjanie prędzej czy później na pewno uderzą, a miasto nie chce dać się zaskoczyć.

Jak relacjonuje Krzysztof Zasada z RMF FM, syreny w mieście włączono profilaktycznie w związku z działaniami rosyjskich dronów rozpoznawczych. Ponadto mieszkańcy mogą zapomnieć o swobodnym poruszaniu się ulicami miasta po zmroku, dla własnego bezpieczeństwa. 

Przedstawicielom niektórych grup zawodowych będą wydawane przepustki, by mogli nocami poruszać się po ulicach. Chodzi o wojskowych, innych mundurowych, a także o osoby zatrudnione w podmiotach tak zwanej infrastruktury krytycznej.

logo Tu się dzieje