18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Miała szczęście!

System rakietowy wjechał w dom. 85-latka cudem przeżyła

07.04.2021  21:10
Wyrzutnia rakiet wjechała w dom
Wyrzutnia rakiet wjechała w dom Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Zestaw rakietowy Toczka-U całkowicie zdemolował dom mieszkalny 85-letniej mieszkanki obwodu mohylewskiego na Białorusi. Wojskowi obiecali, że pokryją wszystkie straty, do jakich doszło w wyniku zderzenia.

Białoruski resort obrony przekazał, że do niefortunnego zdarzenia doszło podczas przemieszczania jednego z dywizjonów rakietowych na poligon. Żołnierz, który kierował pojazdem Toczka-U, na zakręcie stracił nad nim kontrolę i wjechał w róg domu 85-letniej kobiety.

Wóz bojowy zdemolował dom 85-latki

Jak poinformował portal Tut.by, do zdarzenia doszło 5 marca. Niemal połowa domu została całkowicie zniszczona, a starsza kobieta cudem uszła z życiem, ponieważ podczas zdarzenia przebywała poza mieszkaniem.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, gdyż gospodyni na widok zdemolowanego domu zrobiło się słabo. Córka seniorki przekazała portalowi Tut.by, że pojazd został wyciągnięty ze zniszczonego budynku przy pomocy ciężarówki.

Białoruskie wojsko poinformowało, że pokryje wyrządzone szkody. W oficjalnym komunikacie ogłoszono, że obecnie dom nie nadaje się do mieszkania. Zburzono w nim ściany, a jego konstrukcja prawdopodobnie została poważnie naruszona.

logo Tu się dzieje