18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

rusza dystrybucja

Szczepionka na COVID zatwierdzona!

Emilia Waszczuk
02.12.2020  09:05
Pierwsza szczepionka na koronawirusa zatwierdzona. Trafi do ludzi
Pierwsza szczepionka na koronawirusa zatwierdzona. Trafi do ludzi Fot: Planeta.pl

Kolejny przełom w walce z koronawirusem SARS-COV-2. Szczepionka firm Pfizer-BioNTech została dopuszczona do obrotu i już w najbliższym tygodniu trafi do dystrybucji.

Na dystrybucję szczepionki, mającej pomóc w walce z koronawirusem SARS-COV-2, zdecydowało się pierwsze europejskie państwo - Wielka Brytania. Dotąd użycie wynalazku Pfizet-BioNTech dopuściły tylko Stany Zjednoczone, jednak tam dystrybucja rozpocząć ma się dopiero po 10 grudnia. Wielka Brytania, która zaczyna już od początku najbliższego tygodnia, będzie więc pierwszym krajem na świecie, który szczepionkę poda obywatelom.

Szczepionka Pfizer BioNTech trafi do ludzi

Do Wielkiej Brytanii trafić ma w sumie 40 milionów dawek szczepionki, nie dostaną jednak wszystkich na raz. Władze kraju mają nadzieję, że do końca grudnia Pfizer i BioNTech przekażą im 10 milionów dawek, co starczy dla 5 milionów ludzi (każdy musi przyjąć dwie dawki w odstępie trzech tygodni).

Kiedy zaś pierwsze szczepionki trafią do Unii Europejskiej i Polski? Minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki już informowali, że mają nadzieję na początek stycznia 2021 roku. Na ten czas planują też specjalny program szczepień.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze