18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Władca Dubaju to potwór?

Ujawniła co szejk robił swoim dzieciom

06.03.2020  13:50
Szejk z Dubaju porywał i torturował własne dzieci?
Szejk z Dubaju porywał i torturował własne dzieci? Fot: Facebook/515 Clinic

Szejk i emir Dubaju Muhammad ibn Raszid Al Maktum ma kłopoty. Bajecznie bogaty władca to bezduszny potwór? Wyszło na jaw jak traktował swoje żony i dzieci.

Szejk Muhammad w ogniu krytyki. Rok temu jego szósta i najmłodsza żona księżniczka Haya Bint al-Husajn uciekła z dziećmi do Londynu. Obawiała się o swoje życie, więc zgłosila się do brytyjskiego sądu z pozwem o rozwód, by zyskać azyl i ochronę. Sąd uznał, że władca Dubaju może być winny wielu przestępstw. Jednak „The Guardian” donosi, że brytyjskie władze wiedziały o potwornych skłonnościach bogacza, ale pozwalały mu na wszystko, bo jest on sojusznikiem Wielkiej Brytanii i NATO na Bliskim Wschodzie.

Podczas procesu przed brytyjskim sądem rodzinnym potwierdzono, że w przypadku tych dwóch córek emira faktycznie doszło do porwań, które zlecał on sam. Rozstrzygający w tej sprawie sędzia sir Andrew McFarlan podkreślał, że Muhammad ibn Raszid Al Maktum przez około 20 lat poddawał swoją żonę prawdziwej „kampanii zastraszania”, łamiąc przy tym prawo brytyjskie i międzynarodowe. Podkreślał, że podejście szejka do członków swojej rodziny, w tym przymuszanie córek do małżeństw, narusza także podstawowe prawa człowieka – podaje Wprost.pl

Porwania i tortury dzieci

Brytyjskie media piszą, że szejk Dubaju w 2000 roku zlecił porwanie swojej córkiz brytyjskiego Cambdridge, ponieważ nie chciała wracać do domu. 33-letnia Latifa, czyli jego druga córka, w 2018 roku próbowała uciec na prywatnym jachcie, ale podobno zmusił ją, by wróciła do domu. Schwytali ją i torturowali indyjscy komandosi wynajęci przez szejka.

Książniczka Haya, która jest również siostrą przyrodnią króla Jordanii, twierdzi, że uciekła ze „złotej klatki”, by ratować dzieci. Tymczasem szejk twierdzi, że miała romans z ochroniarzem i ukradła pieniądze, za co w Zjednoczonych Emiratach Arabskich grozi więzienie. Kobieta boi się o własne życie i twierdzi, że otrzymuje groźby, a jak podaje BBC, niedawno znalazła nawet pistolet pod swoją poduszką.

Majątek szejka szacuje się na 16 miliardów dolarów. Emiratem Dubaju rządzi od lat dziewięćdziesiątych. Ma kilka żon, z którymi dorobił się 25 dzieci. To on odpowiada za uczynienie Dubaju atrakcją turystyczną i centrum światowego biznesu.

Viva.pl przypomina, że zgodnie z muzułmańskim prawem, po rozwodzie każde dziecko powinno trafić pod opiekę ojca. Szejk zapowiedział już, że córka i syn wrócą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a nastolatka prawdopodobnie zostanie tam zmuszona do zaplanowanego już małżeństwa.