18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lekarze ostrzegają!

Dziecko wypiło energetyka TEJ FIRMY. Zmarło w męczarniach

Wojciech Kozicki
25.04.2022  09:13
Szkodliwe napoje energetyczne. Dziecko zmarło po wypiciu energetyka
Szkodliwe napoje energetyczne. Dziecko zmarło po wypiciu energetyka Fot: Medicimage/UIG/EAST NEWS - zdjęcie ilustracyjne

Napoje energetyczne z kofeiną, czyli popularne energetyki, są szkodliwe dla zdrowia? W tym przypadku dosłownie okazały się zabójcze. 6-letni Francisco Cervantes wypił napój energetyzujący i zmarł w męczarniach. To OSTRZEŻENIE DLA RODZICÓW! Skład napojów energetycznych jest niebezpieczny dla dzieci!

6-letni Francisco Cervantes odwiedził swoją babcię, mieszkającą w Matamoros w północno-wschodnim Meksyku. Przypłacił tę wizytę życiem. Babcia nie upilnowała dziecka, które niepostrzeżenie chwyciło za szklankę z napojem stojącą na stole. Francisco po wypiciu natychmiast zaczął czuć się bardzo źle. Umierał.

Szkodliwe napoje energetyczne. Kofeina w energetykach i choroby serca

Chłopczyk trafił do Szpitala Alfredo Pumarejo w Matamoros. Lekarze zdiagnozowali poważne zatrucie i atak serca. Niestety, mimo walki o życie chłopca, lekarze nie dali rady go uratować. Nastąpiła śmierć mózgu, ale przez 6 tygodni utrzymywano dziecko w śpiączce farmakologicznej. Matka nie pozwalała odłączyć go od aparatury. W końcu pozwoliła mu umrzeć.

Mama zmarłego chłopca wyraziła wdzięczność wobec wszystkich osób, które wsparły ją w okresie żałoby. Kobieta podkreślała, że chciałaby, aby pogrzeb 6-latka był chrześcijański. Jednocześnie martwiła się, czy w takim przypadku dałaby radę pokryć wszystkie koszty ostatniego pożegnania – podaje O2.pl.

Lekarze na łamach „The Mirror” ostrzegają, by pod żadnym pozorem nie dawać dzieciom napojów energetycznych. Napoje mające w składzie cukier i kofeinę są dla nich szkodliwe.

„The Mirror” podaje, że w tym przypadku dziecko wypiło popularny napój z potworem w nazwie. Nie ujawniono jednak czy dziecko chorowało na jakieś inne schorzenia lub choroby przewlekłe.

Wpływ energetyków na zdrowie. Napoje szkodliwe dla serca

„The Mirror” przypomina również, że zgodnie z danymi US Food and Drug Administration”, w 2019 roku odnotowano 34 zgony po wypiciu napojów energetycznych. Badania 'Impact of High Volume Energy Drink Consumption on Electrocardiographic and Blood Pressure Parameters: A Randomized Trial" wykazały powiązanie spożycia energetyków z takimi przypadkami jak zatrzymanie akcji serca, zawał mięśnia sercowego, rozwarstwienie naczyń wieńcowych i skurcz naczyń wieńcowych.