18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin miał dość

Szojgu usunięty. "W martwym punkcie"

Wojciech Kozicki
29.08.2022  11:35
Straty Rosjan w Ukrainie to wina Szojgu? Putin zdecydował
Straty Rosjan w Ukrainie to wina Szojgu? Putin zdecydował Fot: Russian Defense Ministry/Laski Diffusion/East News

Szokująca wiadomość z Rosji i zmiany na Kremlu. Putin szuka winnych sromotnej klęski i zaczyna czystki w armii niczym Stalin? Wywiad obronny Wielkiej Brytanii donosi, że minister obrony Siergiej Szojgu został odsunięty od kierowania armią. Czy kara skończy się jedynie na utracie stanowiska?

Ukraina dzielnie broni się przed zwierzętami Putina w mundurach, straty Rosjan w wojnie są coraz większe. Jak donosi wywiad Wielkiej Brytanii, rosyjski tyran szuka winnych, których mógłby ukarać za blamaż.  Nieoficjalnie przekazano, że prezydent Władimir Putin miał odsunąć ministra obrony Siergieja Szojgu od kierowania armią. Powodem ma być „brak postępów w wojnie z Ukrainą, a także niewielki szacunek u podwładnych”. Na nic zdały się tłumaczenia Szojgu, że „spowolnienie tempa ofensywy w Ukrainie jest świadomą decyzją mającą zmniejszyć ilość ofiar cywilnych".

Szojgu usunięty, Putin zaczyna czystki

Wielka Brytania nie wie kto zastapi Szojgu na stanowisku ministra obrony. Jak na razie dowódcy operacyjni bezpośrednio informują prezydenta Putina o przebiegu wojny. Podobno wojskowi z dużym doświadczeniem „kpili z Szojgu”, a jego przywództwo określano jako „oderwane od rzeczywistości”.

Rosyjscy oficerowie i żołnierze z bezpośrednim doświadczeniem wojennym prawdopodobnie stale kpią z Szojgu z powodu jego nieskutecznego i oderwanego od rzeczywistości przywództwa w sytuacji, gdy postępy Rosji utknęły w martwym punkcie. Szojgu prawdopodobnie od dawna próbuje przełamać opinię, że brakuje mu merytorycznego doświadczenia wojskowego, gdyż większość swojej kariery spędził w sektorze budowlanym i ministerstwie ds. sytuacji nadzwyczajnych – informuje brytyjski wywiad. (Onet.pl)

To nie pierwszy raz od początku wojny w Ukrainie, gdy Szojgu popadł w niełaskę Putina. Mówiło się nawet, że został zamordowany za swoją niekompetencję.

logo Tu się dzieje