18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

noworodek gigant

Szok na porodówce. 31-latka urodziła "MAŁEGO HIPOPOTAMA"

02.11.2021  14:49
31-latka urodziła małego hipopotama
31-latka urodziła małego hipopotama Fot: estherca/Shutterstock

Dziecko gigant przyszło na świat w szpitalu w Oksfordzie. Pielęgniarki nazwały je "małym hipopotamem".

Mały hipopotam - tak personel szpitala w Oksfordzie nazywa noworodka, który przyszedł tam na świat przed weekendem. "Malutki" Alph w chwili narodzin ważył 6,8 kg. To daje mu tytuł trzeciego największego nowo narodzonego dziecka w Wielkiej Brytanii.

Szczęśliwą mamą noworodka giganta jest 31-letnia Cherral Mitchell. Ciąża została rozwiązana w 38 tygodniu w szpitalu John Radclife Hospital w Oksfordzie. Alph jest cały, zdrowy i wielki.  

31-latka urodziła "małego hipopotama"

Kobieta już wcześniej bywała w ciąży, jest mamą 3-letniego Lyona i dwóch dziewczynek - 4-letniej Rogue-Angel i 10-letniej Twyla Bay. Waga całej trójki w momencie urodzin mieściła się w normie.

Nie sądziliśmy, że będzie tak duży. Wszyscy się śmiali, gdy zobaczyli jego główkę. Mój mąż powiedział: "o mój Boże, on jest wielki

- śmieje się Cherrall.

A na koniec... 6,8 kilogramów jak na noworodka to dużo? Najcięższe "maleństwo", jakie przyszło na świat w Wielkiej Brytanii, ważyło około 7 kilogramów (15 funtów i 8 uncji).

logo Tu się dzieje